تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آیا قیمت لذیذی‌ها در شب عید تغییر می‌کند؟

آیا قیمت لذیذی‌ها در شب عید تغییر می‌کند؟

با توجه به اظهارات “علی بهره‌مند”، رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی‌فروشان و کافه قنادی تهران، درباره نظارت بر قیمت و کیفیت شیرینی‌های شب عید و ایام نوروز، مشخص است که با آزادسازی نرخ کالا‌های اساسی و افزایش قیمت مواد اولیه، هیچ قیمت‌گذاری دستوری برای این محصولات در سال ۱۴۰۳ وجود ندارد. او بیان کرد که تغییرات در قیمت شیرینی‌ها بر اساس عرضه و تقاضا و با توجه به کیفیت و مواد استفاده شده توسط قنادی‌ها تعیین می‌شود.

در این راستا، نظارت بر کیفیت و عملکرد قنادی‌ها به تشدید می‌رسد و افزوده شد که در صورت وجود گران‌فروشی، مردم می‌توانند این موارد را به اتحادیه و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش کنند. بهره‌مند توصیه کرد که مردم شیرینی‌های خود را از قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌های معتبر خریداری کنند و در صورت شکایت یا ابهام، با اتحادیه قنادان یا سازمان تعزیرات کشوری تماس بگیرند. او همچنین به نحوه ارتقای کیفیت و ارائه محصولات با قیمت مناسب توسط قنادان اشاره کرد و اهمیت نظارت‌های بازرسان در این زمینه را تأکید کرد.


«علی بهره‌مند» اظهار داشت: با توجه به آزادسازی نرخ کالا‌های اساسی همچون آرد و افزایش قیمت سایر مواد اولیه تولید کیک و شیرینی، هیچ قیمت‌گذاری دستوری برای شیرینی شب عید و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ نداریم.
به گزارش ایرنا، رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران با بیان اینکه قیمت فروش شیرینی شب عید و ایام نوروز تغییری نخواهد داشت گفت: نظارت بر کیفیت و عملکرد قنادی‌ها توسط اتحادیه تشدید می‌شود.
وی درباره وضعیت قیمت شیرینی شب عید و ایام نوروز، افزود: با توجه به آزادسازی نرخ کالا‌های اساسی همچون آرد و افزایش قیمت سایر مواد اولیه تولید کیک و شیرینی، هیچ قیمت‌گذاری دستوری برای شیرینی شب عید و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ نداریم، اما مردم می‌توانند هر گونه گران‌فروشی را به اتحادیه و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش کنند.
وی بر این باور است که قیمت شیرینی بر اساس کیفیت و رتبه‌بندی توسط قنادی‌ها تعیین می‌شود؛ اما انتظار می‌رود قنادان محصول باکیفیت را با قیمت‌های مناسب به دست مردم برسانند.
رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران اظهار داشت: شیرینی فروشی‌های درجه یک و دو بر اساس متریال مورد استفاده و عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند.
بهره‌مند گفت: تمامی قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها یک‌شور تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان کشور قرار دارند.
به گفته وی، بحث نظارت برعهده واحد‌های نظارتی و سازمان صمت استان تهران است، اما طبق روال همیشه در ایام خاص نظارت‌های بازرسان اتحادیه قنادان نیز در بحث کیفیت و عملکرد تشدید می‌شود.
رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران توصیه کرد: هموطنان شیرینی شب عید خود را از قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌هایی که پروانه فعالیت دارند، خریداری کنند.
وی افزود: در صورتی که شهروندان در خصوص کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده در قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌های تهران شکایتی داشته باشند، می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ با اتحادیه قنادان یا شمار ۱۲۴ سازمان تعزیرات کشوری تماس بگیرند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!