تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

ارتقاء نفت به سرعت فرارو می‌باشد

ارتقاء نفت به سرعت فرارو می‌باشد

با توجه به گزارش تارنیم، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار جهانی امروز به ۸۲ دلار و ۱۱ سنت رسید. این افزایش به نظر می‌رسد ناشی از مشکلات تقاضا در چین، که به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت دنیا شناخته می‌شود، است.
ضعف دلار آمریکا همچنین تقاضا برای نفت از سوی صادرکنندگان دیگر را افزایش داده است. این واقعیت با تمدید طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس همراه شده است، که در نتیجه، تداوم کاهش تولید نفت در سه ماهه دوم ۲۰۲۴ اعلام شده است.
آمارهای منتشر شده توسط موسسه نفت آمریکا نیز نشان می‌دهد که ذخایر نفت خام در این کشور در هفته اول مارس انتظارات را برآورده نکرده و کاهش قابل توجهی نسبت به میانگین مدت می‌کنند.
در مجموع، تحولات بازار نفت جهانی ناشی از عواملی همچون تقاضای کاهش یافته در چین، ضعف دلار آمریکا و تداوم کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس می‌باشد، که به تحقیق موجب افزایش قیمت نفت در بازار جهانی شده است.


قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۹ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.
به گزارش تسنیم، قیمت نفت در اولین ساعت تجارت در آسیا در روز چهارشنبه کاهش یافت. به نظر می‌رسد نگرانی در مورد رشد تقاضا در چین به عنوان بزرگ‌ترین وارد کننده نفت دنیا تاثیر کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگ را خنثی کرده است.
از طرف دیگر ضعف دلار آمریکا تقاضا برای نفت از سوی دارندگان سایر ارز‌های دنیا را افزایش داده است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۹ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۱۱ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۰ سنت معادل ۰.۱۳ درصد افزایش ۷۸ دلار و ۲۵ سنت معامله می‌شود.
هدف رشد اقتصاد چین در ۲۰۲۴ در روز سه‌شنبه حدود ۵ درصد اعلام شد، اما طرح‌های محرک مالی این کشور نتوانسته اقتصاد آن را بهبود بخشد. بدین ترتیب نگرانی در مورد ضعف رشد تقاضا در چین افزایش یافته است.
اما پایین آمدن ارزش دلار آمریکا و خبر تمدید طرح کاهش تولید ائتلاف ا، پک پلاس از قیمت نفت حمایت کرده است. این ائتلاف در روز یکشنبه اعلام کرد به کاهش تولید ۲.۲ میلیون بشکه‌ای خود در سه ماهه دوم ۲۰۲۴ هم ادامه می‌دهد.
این اقدام اوپک پلاس عرضه نفت در بازار‌ها مخصوصاً بازار‌های آسیا را محدود می‌کند. عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت دنیا قیمت فروش نفت خود در ماه آوریل به آسیا که بزرگترین بازار آن است را افزایش داده است.
موسسه نفت آمریکا اعلام کرد ذخایر نفت خام این کشور ۴۲۳۰۰ بشکه در هفته منتهی به اول مارس افزایش یافته که بسیار پایین‌تر از حد انتظار یعنی ۲.۱ میلیون بشکه بوده است.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!