تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

استفاده روزانه از ۳.۷ گیگابایت اینترنت در ماشین لباسشویی ال‌جی: تجربه ارتباط پیشرفته با لباسشویی

استفاده روزانه از ۳.۷ گیگابایت اینترنت در ماشین لباسشویی ال‌جی: تجربه ارتباط پیشرفته با لباسشویی

مصرف بالای اینترنت توسط یک ماشین لباسشویی هوشمند امری عجیب به‌نظر می‌رسد، اما دلایل احتمالی برای این اتفاق وجود دارد. از جمله دلایل این میزان مصرف اینترنت ممکن است هک شدن دستگاه یا استفاده از منابع سخت‌افزاری برای استخراج ارزهای دیجیتال باشد. همچنین، خطاهایی در سیستم‌عامل روتر نیز ممکن است موجب افزایش مصرف اینترنت توسط ماشین لباسشویی شود.

از آنجایی که دستگاه‌های هوشمند در حال گسترش هستند و به‌طور مداوم به اینترنت متصل می‌شوند، اهمیت امنیت آن‌ها نیز بیشتر می‌شود. جلوگیری از هک شدن این دستگاه‌ها می‌تواند از وقوع حوادث امنیتی خطرناک جلوگیری کند، به‌خصوص در صنایع حساس مانند صنعت یا پزشکی.

بنابراین، افزایش آگاهی درباره امنیت دستگاه‌های هوشمند و اقداماتی برای جلوگیری از هک شدن آن‌ها امری ضروری و حیاتی است. این اقدامات می‌تواند از وقوع حوادث ناخواسته و خطراتی که ممکن است باعث آسیب به کاربران و سازمان‌ها شود، جلوگیری کند. به همین دلیل، مطالعه و آگاهی درباره امنیت دستگاه‌های هوشمند و اقدامات احتیاطی اهمیت زیادی دارد.

به‌نظر می‌رسد برخی از لوازم خانگی هوشمند، مانند لباسشویی ال‌جی به‌طور غیرعادی مصرف اینترنت بالایی دارند. کاربری متوجه شده که ماشین لباسشویی او روزانه ۳.۶۶ گیگابایت اینترنت مصرف کرده است. او می‌گوید حالا مجبور شده دسترسی دستگاه به روتر را مسدود کند. هنوز علت دقیق این میزان مصرف داده مشخص نشده است؛ اگرچه هک‌کردن دستگاه‌های هوشمند و سوءاستفاده از آن‌ها دور از ذهن نیست.
به گزارش دیجیاتو، کاربری در ایکس اسکرین‌شاتی از میزان مصرف اینترنت ماشین لباسشویی ال‌جی خود منتشر کرده که در یک روز، این دستگاه ۳.۵۷ گیگابایت آپلود و حدود ۱۰۰ مگابایت دانلود داشته است. درباره این رقم عجیب‌وغریب حدس‌های مختلفی وجود دارد؛ برای مثال، معمولاً ماشین لباسشویی‌های هوشمند تنظیمات انواع مختلف پوشاک را دانلود می‌کنند. بااین‌حال، چنین مصرف داده‌ای منطقی نیست.
دلایل احتمالی مصرف زیاد اینترنت در ماشین لباسشویی LG

صاحب این ماشین لباسشویی به‌شوخی گفته است که شاید ماشین لباسشویی او ارز دیجیتال استخراج می‌کند. اگرچه چنین امری به‌نظر غیرواقعی می‌آید، اما می‌تواند اتفاق بیفتد. پیش‌ازاین، هکر‌ها از دستگاه‌های هوشمند ال‌جی سوءاستفاده کرده بودند.
همچنین یک هکر ممکن است از منابع سخت‌افزاری ماشین لباسشویی به‌عنوان بخشی از یک بات‌نت استفاده کند. کنترل ماشین لباسشویی ال‌جی به‌عنوان بخشی از یک بات‌نت بزرگ برای استخراج ارز‌های دیجیتال یا ایجاد شبکه‌های شرورانه آن‌قدر‌ها هم که به‌نظر می‌رسد دور از ذهن نیست. با اتصال چندین دستگاه هوشمند کم‌مصرف، مثل این ماشین لباسشویی، می‌توان یک شبکه پرقدرت برای استخراج رمزارز ایجاد کرد.
یکی دیگر از دلایل حجم بالای آپلود‌ها می‌تواند خطا در سیستم‌عامل روتر باشد. سایر کاربران میزان مصرف داده‌های ماشین لباسشویی هوشمند ال‌جی خود را منتشر کرده‌اند و به‌نظر می‌رسد که این دستگاه‌ها معمولاً کمتر از ۱ مگابایت اینترنت در روز مصرف می‌کنند.
اگرچه توییت‌های منتشرشده به‌نظر غیرجدی می‌آیند، اما جلوگیری از هک‌کردن دستگاه‌های هوشمند می‌تواند امری مهم و حیاتی باشد. فرض کنید که مثلاً اگر دستگاه‌های اینترنت اشیای پزشکی یا صنعتی توسط مهاجمان هک شوند، چنین اتفاقاتی ممکن است خطرات زیادی را به‌دنبال داشته باشد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!