تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

بروزپوش‌ترین اشتباهاتی که می‌توانند موانع شما در راه کاهش وزن شوند

بروزپوش‌ترین اشتباهاتی که می‌توانند موانع شما در راه کاهش وزن شوند

در راه‌های کاهش وزن، برخی اشتباهات شایع وجود دارند که ممکن است باعث موانع برای رسیدن به هدف شما شوند. یکی از این اشتباهات، تمرکز بیش از حد بر روی اعداد و اندازه‌ها است. به جای اینکه خود را محدود به وزن روی ترازو کنید، بهتر است به کلیت بپردازید و سعی کنید با تغییر سبک زندگی و عادات غذایی خود بهبودی کسب کنید. همچنین، داشتن صبر و حوصله در این راه کمک زیادی می‌کند. باید به آهستگی و به شکل پایداری به اهداف خود برسید تا از افت وزن بلندمدت برخوردار شوید. رژیم‌های سنگین و سختگیرانه ممکن است انگیزه شما را کاهش دهند و در نتیجه با ایجاد انتظارات غیر واقعی به دلسردی بیفتید. برای رسیدن به وزن ایده‌آل، لازم است تغییرات کوچک و پایدار در روند زندگی خود ایجاد کنید. از جمله اشتباهات دیگری که باید از آن پرهیز کرد، حذف وعده‌های غذایی، حذف کلی کربوهیدرات‌ها و عدم توجه به روزهای استراحت در برنامه غذایی‌تان است. در نهایت، یادآوری مهم این است که کاهش وزن پایدار زمانبر است و رژیم‌های سنگین و سفت ممکن است انگیزه شما را از دست دهند.


برخی از اشتباهات رایج سد راه شما برای رسیدن به هدف کاهش وزن می‌شوند.
به گزارش روزیاتو، اگر تا به حال برای کاهش وزن خود تلاش کرده، اما متوجه شده‌اید که آنقدری که می‌خواهید پیشرفت ندارید، ممکن است مرتکب این خطا‌ها شده باشید.
هنگام تلاش برای کاهش چند کیلوگرم از وزن خود، بسیار مهم است که با اتخاذ یک سبک زندگی سالم به جای گرفتن رژیم غذایی سخت، این کار را به صورت پایدار انجام دهید.
ممکن است که رژیم‌های سفت و سخت در کوتاه‌مدت یک راه حل سریع باشند، اما با گذشت زمان می‌توانند شما را دوباره به جایی که شروع کرده اید، بازگردانند.
چند اشتباه رایج وجود دارند که بسیاری از افراد هنگام تلاش برای کاهش وزن مرتکب آن‌ها می‌شوند. اما به گفته یک متخصص، یک اشتباه خاص وجود دارد که می‌تواند واقعاً در مسیر کاهش وزن شما یک مانع جدی به حساب بیاید.
باید هنگام کاهش وزن روی اعداد و ارقام و جزییات بیش از حد تمرکز نکنید و دید جامع تری به مسیر رسیدن به تناسب اندام داشته باشید.
یکی از مهم‌ترین اشتباهات این است که بیش از اندازه روی وزن خود روی ترازو حساس باشید.
کاهش وزن ۰.۵ تا ۱ کیلوگرم در هفته یک هدف سالم است، زیرا کاهش وزن سریعتر از آن می‌تواند ناپایدار باشد و باعث ایجاد مشکلاتی در مسیر کاهش وزن شود.
مطالعات نشان داده‌اند که رژیم‌های غذایی سختگیرانه در واقع می‌توانند پیش‌بینی‌کننده افزایش وزن شما در آینده باشند؛ بنابراین ممکن است که با عجله برای کاهش وزن حاصل تلاش‌های خود را به طور کلی از بین ببرید.
داشتن کمی صبر و حوصله به کاهش وزن کمک زیادی می‌کند. آهسته و پیوسته رفتن همیشه جواب می‌دهد. شما باید به جای تلاش برای کاهش وزن در سریع‌ترین زمان ممکن، روی ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود تمرکز کنید که سلامت شما را به طور کلی بهبود می‌بخشند. رژیم‌های سنگین می‌توانند در درازمدت شما را بی انگیزه کنند.
در مسیر کاهش وزن سریع، افراد اغلب اهداف غیر واقع‌بینانه‌ای برای خود تعیین می‌کنند و زمانی که وزن آن‌ها مطابق با انتظاراتشان کاهش پیدا نمی‌کند، در نهایت دلسرد می‌شوند.
به خاطر داشته باشید که کاهش وزن پایدار به زمان نیاز دارد و رژیم‌هایی برای کاهش وزن شدید شما را به همان نقطه اولیه باز می‌گرداند.
دیگر اشتباهات رایج در مسیر کاهش وزن عبارت‌اند از: حذف وعده‌های غذایی، حذف تمام کربوهیدرات‌ها و در نظر نگرفتن روز‌های استراحت در رژیم غذایی خود.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!