تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

بیت‌کوین جدید: رونمایی از چهار میلیارد تومان بیت‌‌کوین در ایران

بیت‌کوین جدید: رونمایی از چهار میلیارد تومان بیت‌‌کوین در ایران

بازار بیت کوین در ایران به دلیل ارزش رهبر بازار ارز دیجیتال، به مرز چهار میلیارد تومان رسیده است. این ارزش به صورت لحظه‌ای ثبت شده و با توجه به نوسانات در بازار، تا حدودی تکاپو افتاده است. قیمت بیت کوین در این مشتریان به چهار میلیارد و دو میلیون تومان رسیده است.

قیمت بیت کوین در امروز به مقدار 66,500 دلار رسیده است. با اینکه این ارزش در طی روزهای گذشته مقادیر نوسان داشته است، اما بازدهی آن هفتگی به حدود 15 درصد محاسبه شده است. بیت کوین در حال حاضر حدود 52 درصد از پول‌های موجود در بازار را تشکیل می دهد و به عنوان صدرنشین بازار ارز دیجیتال شناخته می شود.

در مقابل، تحلیل‌های تکنیکال نشان می دهد که به دلیل ورود بیت کوین به محدوده جدید، پیش‌بینی قیمت آینده آن مشکل است. با این وجود، برخی از فعالان بازار از ارزشیابی های مثبت و حتی ارزشیابی‌های در حد 100 هزار دلاری و 200 هزار دلاری گفتگو می‌کنند.

با توجه به تحولات روزانه، قیمت و بازدهی انواع ارز دیجیتال نیز به صورت لحظه‌ای در جدول زیر قابل مشاهده است.


فرارو- قیمت بیت‌کوین در ایران رسما از مرز چهار میلیارد تومان عبور کرد.
به گزارش فرارو؛ همزمان با فتح دوباره قله ۶۸ هزار دلار به‌دست بیت‌کوین، ارزش رهبر بازار ارز دیجیتال با احتساب تتر تقریبا ۶۰ هزار تومانی برای اولین بار از مرز چهار میلیارد رد شد و به‌شکل لحظه‌ای روی جایگاه چهار میلیارد و دو میلیون تومان ایستاد. با این حال بیت‌کوین در شبانه‌روز تاحدودی از تکاپو افتاده و اثر نوسان محدود آن در روند بازار و بقیه آلت‌کوین‌ها حس می‌شود.
قیمت بیت‌کوین؛ ۶۶ هزار و ۵۰۰ دلار
قیمت بیت‌کوین امروز چهارشنبه ۱۶ اسفند به نیمه کانال ۶۶ هزار دلار رسید. درمقایسه با دیروز قیمت بیت‌کوین بازدهی تقریبا صفر درصدی داشته و رهبر بازار دیروز همین حوالی معامله می‌شد.
بیت‌کوین با این حال در شبانه‌روز قبلی یکبار ۶۸ هزار و ۹۰۰ دلار یعنی نزدیک قله تاریخی خودش بالا رفته و آنطرف کف قیمت بیت‌کوین به‌شکل لحظه‌ای تا ۶۱ هزار و ۴۲۳ دلار پایین رفت.
بیت‌کوین با این وجود دوباره سینه‌خیز خودش را تا نیمه کانال ۶۶ هزار دلار بالا آورده تا بازدهی هفتگی آن حول‌وحوش ۱۵ درصد محاسبه می‌شود. نسبت به یک ماه قبل با بازدهی ۵۳ درصدی بیت کوین روبرو می‌شویم و این عدد درمقیاس یک ساله به رقم خیره‌کننده ۱۹۵ درصد می‌رسد.
بیت‌کوین درحال حاضر به ۵۲ درصد از پول‌های موجود در بازار تسلط دارد و از این حیث صدرنشین بلامنازع بازار است. ظرف شبانه‌روز قبلی حدود ۱۰۰ میلیارد دلار بابت خریدوفروش بیت‌کوین در کل دنیا جابجا شده و از این حیث هم عددورقم‌ها با هفته‌های قبلی قابل مقایسه نیست.
قیمت بیت‌کوین در ایران
قیمت بیت‌کوین با احتساب نرخ تقریبا ۶۰ هزار تومانی تتر، به‌پول خودمان چیزی نزدیک چهار میلیارد تومان محاسبه می‌شود. ضرب کردن قیمت امروز تتر در قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین، ما را با عدد چهار میلیارد و دو میلیون تومان روبرو می‌کند و برای اولین بار قیمت بیت‌کوین در ایران از مرز چهار میلیارد رد شده است.
بیت‌کوین تقریبا سه ماه قبل یعنی روز ۱۲ آذر امسال برای اولین مرتبه قیمتی بیش از دو میلیارد پیدا کرد و حالا ظرف ۹۰ روز شاهد ارتقا دوبرابری این عدد هستیم. یعنی اگر آن زمان هر مقدار پولی که برای خرید بیت‌کوین کنار گذاشتید، الان دو برابر شده است.
قیمت بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی سری تا مرز ۶۹ هزار دلار زده و این عدد به‌شکل لحظه‌ای قیمت بیت‌کوین در صرافی‌های ایرانی را تا چهار میلیارد و ۱۶۹ میلیون تومان بالا برده است.
بیت‌کوین البته قبلا تجربه حضور در کانال‌های ۶۷ و ۶۸ هزار دلار را داشته و این کار را بعد از آبان ۱۴۰۰ برای دومین بار تکرار می‌کند. قیمت بیت‌کوین در ایران، اما آن زمان به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نمی‌رسید و حالا با تغییر نرخ ارز در این سال‌ها بیت‌کوین ۶۷ هزار دلاری معادل چهار میلیارد تومان ارزش دارد.
پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین
قیمت بیت‌کوین در آستانه آفتابی شدن در محدوده جدیدی است و به‌همین خاطر تحلیل‌های تکنیکال (تحلیل مبتنی بر رفتار قبلی بازار) ارزش و اعتبار قبلی خودشان را از دست می‌دهند. اتفاقا به‌همین دلیل یکسری از فعالان بازار بی‌مهابا از بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری و حتی بیت‌کوین ۲۰۰ هزار دلار حرف می‌زنند، اما از آن طرف فعلا می‌توانیم محدوده ۶۵ هزار و ۷۰۰ دلار را مرز حمایتی فعلی بدانیم.
بیت‌کوین در ساعت‌های قبلی مقاوت جانانه‌ای در این محدوده از خودش نشان داده و حالا احتمال عقب رفتن بیت‌کوین از این مرز به حداقل رسیده است.
بیت‌کوین طبق سناریو خوشبینانه یکبار دیگر در ساعت‌ها و روز‌های آتی اسبش را برای عبور از نیمه کانال ۶۷ هزار دلار زین می‌کند و درصورت روسفید شدن از این آزمون امکان جلو رفتن تا ۶۸ هزار و ۹۰۰ دلار وجود دارد.
بازدهی روزانه انواع ارز دیجیتال سرشناس

انواع ارز دیجیتال سرشناس

قیمت

بازدهی روزانه

بیت‌کوین

66 هزار و 500 دلار

صفر درصد

اتریوم

سه هزار و 825 دلار

مثبت سه درصد

بایننس‌کوین

424.79 دلار

مثبت یک درصد

سولانا

13.60 دلار

منفی نیم‌ درصد

ریپل

0.61 دلار

منفی پنج درصد

کاردانو

0.73 دلار

منفی شش درصد

دوج‌کوین

0.168 دلار

منفی 9 درصد

شیبااینو

0.0000037 دلار

منفی 12 درصد

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!