تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

تلاطم زمین با ضربه بانک مرکزی به بازار طلا

تلاطم زمین با ضربه بانک مرکزی به بازار طلا

در حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا امروز، روند بازار آزاد به شکلی جدید تغییر کرده است. با اولین حراج سکه در این مرکز، ربع‌سکه بهار آزادی با توجه به افزایش‌های قیمت گذشته، قیمت خریداران را به کانال ۱۲ میلیون تنزل داد. با کاهش قیمت‌ها برای سکه‌های رایج در بازار، تداوم عرضه سکه دولتی ممکن است خبر‌های بهتری در آینده به همراه داشته باشد.

حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا با حضور افراد حقیقی بالای ۱۸ سال آغاز شده است و با اختصاص حصص مختلف از سکه‌ها، اطلاع رسانی مراحل حراج از طریق آگهی‌های مرکز مبادله اراز و طلا انجام می‌شود. در این راستا، ثبت نام و شرکت در حراج به صورت آنلاین انجام می‌شود و پس از احراز هویت، شخص می‌تواند پیشنهاد خرید خود را ارائه دهد.

تاثیر حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا امکان متوقف کردن روند صعودی قیمت‌ها در بازار را دارد. قیمت ربع‌سکه بهار آزادی امروز در بازار آزاد کاهش یافته و روند قیمت سکه‌های مختلف نیز تغییر کرده است. امیدواریم با تداوم حراج‌ها، بازار به وضعیت بهتری برسد و خرید و فروش سکه به شکلی بهتر مدیریت شود.


فرارو- حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا همانطور که انتظار می‌رفت، روند بازار آزاد را عوض کرد. همزمان با اولین حراج سکه در مرکز مبادله، ربع‌سکه بهار آزادی امروز بعد دو هفته لجبازی و افزایش قیمت روزانه، در بازار آزاد خریدار زیادی نداشت و وادار به عقب‌نشینی تا کف کانال ۱۲ میلیون شد. کاهش قیمت‌ها به‌شکل جزیی و لاک‌پشت‌وار برای سکه امامی و بقیه سکه‌های رایج در بازار تکرار شد و حالا آنطور که کارشناسان می‌گویند با تداوم روند عرضه سکه دولتی می‌توانیم منتظر خبر‌های بهتری باشیم. عرضه سکه در مرکز مبادله ارز و طلا امروز با حراج ربع‌سکه استارت خورد و اگر در روز‌های آینده حراج ادامه داشته باشد، نوع سکه و چندوچون ماجرا از طریق آگهی‌های بعدی مرکز مبادله اطلاع‌رسانی می‌شود.
عرضه ربع‌سکه در مرکز مبادله ارز و طلا
حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا از امروز یکشنبه ۱۳ اسفند رسما آغاز شد. شرط شرکت در این حراج، حضور اشخاص حقیقی بالای ۱۸ سال است و شرط‌وشروط دیگری از سمت بانک مرکزی برای حضور در حراج سکه اعلام نشده.
حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا در روز اول به ربع‌سکه بهار آزادی اختصاص پیدا کرد و قرار است اگر حراج ادامه داشته باشد، نوع سکه طلا را در آگهی حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران به اطلاع خریداران برسانند.
ثبت‌نام خرید سکه دولتی در قالب حراج سکه، روی سایت مرکز مبادله ارز و طلا ایران به آدرس market.ice.ir صورت می‌گیرد که خب در ساعات اولیه امروز، خبر‌هایی درباره از دسترس خارج شدن سامانه منتشر شد.
عرضه سکه دولتی به شکل حراج آنلاین انجام می‌شود و متقاضی برای شرکت، باید یکسری از اقدامات لازم را پشت‌سر بگذارد. برای ثبت‌نام در سامانه معاملات، متقاضی باید از طریق شماره همراهی که منطبق با کد ملی خودش است، اقدام کند و بعد ثبت اطلاعات هویتی، آدرس، شماره‌حساب و شماره‌کارت بانکی، مرحله احراز هویت در سامانه معاملات غیرحضوری طلا به کمک سامانه مخصوص سازمان ثبت احوال انجام می‌شود.
حراج سکه در مرکز مبادله برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی با فروش ربع سکه بهار آزادی ضرب سال ۱۳۸۶ شروع می‌شود و برای ملاقات با سکه‌های بدون تاریخ همچنان باید منتظر ماند.
حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلا به شکلی است که می‌شود با ارائه پیشنهادی زیر قیمت بازار، انتظار برنده شدن در حراج را داشته باشیم. یعنی امروز که قیمت ربع‌سکه در بازار آزاد حول‌وحوش ۱۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان بوده، احتمال برنده‌شدن پیشنهاد‌های نزدیک به این عدد وجود داشته است. فراموش نکنید که فعلا با هر کد ملی فقط امکان خرید پنج ربع‌سکه وجود دارد.
تاثیر حراج ربع‌سکه در بازار طلا
حراج ربع‌سکه در مرکز مبادله ارز و طلا بااینکه فعلا تاثیر چشمگیری در بازار نداشته، حداقل جلو روند صعودی قیمت‌ها در بازار را گرفته است.
ربع‌سکه بهار آزادی در بازار آزاد امروز به‌شکل تکفروشی و به‌طور متوسط ۱۲ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان فروخته شد. نسبت به دیروز شاهد کاهش ۱۰۰ هزار تومانی قیمت ربع‌سکه هستیم و نمودار ربع‌سکه نشان می‌دهد بعد دو هفته روند افزایش قیمت متوقف شده است.
ربع‌سکه بهار آزادی اولین روز ماه جاری ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان قیمت داشت و از آن روز تا شنبه ۱۲ اسفند یعنی یک روز قبل آغاز حراج سکه در مرکز مبادله بدون توقف در مسیر صعودی حرکت می‌کرد.
حراج سکه در مرکز مبادله به این ترتیب حداقل در روز اول روند صعودی افزایش قیمت ربع‌سکه در بازار آزاد را متوقف کرد و قیمت انواع سکه‌های طلا و طلا ۱۸ عیار نیز قدم به مسیر نزولی گذاشتند.
سکه امامی امروز به‌عنوان گرانقیمت‌ترین قطعه سکه طلا، به‌طور متوسط ۶۰ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۸۵ هزار تومان ارزان شدند و به‌ترتیب ۳۴ میلیون و ۵۸۹ هزار تومان و ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شدند.
نیم‌سکه بهار آزادی که دیروز در مرز ۱۹ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان معامله می‌شد، امروز با افت قیمت ۱۰۰ هزار تومانی ۱۹ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان قیمت خورد و قیمت سکه گرمی با افت ۵۰ هزار تومانی به شش میلیون و ۱۲۰ هزار تومان تقلیل پیدا کرد.
طلا ۱۸ عیار نیز که عصر شنبه گرمی دو میلیون و ۹۹۰ هزار تومان معامله می‌شد، امروز همزمان با آغاز اولین حراج سکه در مرکز مبادله ارز وطلا، دو میلیون و ۹۷۶ هزار تومان خریدوفروش شد و افت قیمت ۱۴ هزار تومانی را تجربه کرد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!