تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

توصیه‌های مهم قبل از سفر نوروزی برای بیماران: راهنمای ارزشمندی برای سفر بهتر و با اطمینان تر

توصیه‌های مهم قبل از سفر نوروزی برای بیماران: راهنمای ارزشمندی برای سفر بهتر و با اطمینان تر

رئیس اداره بیماری‌های خاص در وزارت بهداشت، به بیمارانی که به دلیل بیماری‌های خاص مثل هموفیلی، تالاسمی، ام اس، پیوند، دیالیز، متابولیسم، سرطان‌ها و بیماری‌های قلب و عروقی نباید از تدابیر لازم برای سفر نوروزی صحبت کرد. وی تاکید کرد که قبل از شروع سفر باید از وضعیت مرکز درمانی مقصد خود آگاه باشند و همچنین با پزشک خود مشورت کنند. همچنین، اظهار داشت که وزارت بهداشت طرح سلامت نوروزی برای تعطیلات مشترک در نظر گرفته است تا خدمات به بیماران بهتر ارائه شود.
او همچنین تاکید کرد که بیماران خاص باید داروهای خود را در اختیار داشته باشند و از خدمات سلامت درمان بهتری برخوردار شوند. هداوند پیشنهاد کرد که بیماران تالاسمی، بیماران متابولیسم و بیماران ام اس یا سرطانی باید هماهنگی لازم را بین مبدا و مقصد سفرشان داشته باشند. به این ترتیب، بیماران می‌توانند به راحتی خدمات درمانی لازم را دریافت کنند. وی همچنین تاکید کرد که اورژانس‌ها برای بیماران خاص آماده هستند و بیماران می‌توانند از خدمات پزشکی فوریتی بهره‌مند شوند. این مقاله به بیماران خاص توصیه می‌کند که قبل از سفر داروهای خود را تهیه کرده و اطمینان حاصل کنند که به خوبی برای روز‌های تعطیل آماده هستند.

رئیس اداره بیماری‌های خاص وزارت بهداشت به بیمارانی که قصد صفر نوروزی دارند، توصیه کرد: قبل از شروع سفر از وضعیت مرکز درمانی مقصد خود اطلاعات کافی داشته باشند. علاوه بر تامین دارو‌های خود، حتما با پزشک خود نیز مشورت کنند.
به گزارش ایسنا، هداوند با اشاره به ارائه خدمات به بیماران خاص در کلینیک‌های طرح سلامت نوروزی گفت: هداوند با اشاره به ارائه خدمات به بیماران خاص در کلینیک‌های طرح سلامت نوروزی گفت: بیماری‌های هموفیلی، تالاسمی، ام اس، پیوند، دیالیز، متابولیسم، سرطان‌ها و بسیاری از بیماری‌های قلب و عروقی جزء بیماری‌های خاص به حساب می‌آیند. بیمارانی که مبتلا به چنین بیماری‌های خاص و صعب العلاج هستند و قصد سفر‌های نوروزی دارند می‌توانند با برنامه ریزی دقیق از خدمات سلامت خود استفاده کنند.
وی اظهار کرد: ما به همه بیماران توصیه می‌کنیم قبل از شروع سفر از وضعیت مرکز درمانی مقصد خود اطلاعات کافی داشته باشند. بیماران باید دارو‌های خود را در مبدا تهیه و همراه داشته باشند و قبل از سفر حتما با پزشک خود مشورت کنند.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت طرح سلامت نوروزی را برای ایام تعطیلات در نظر گرفته است اظهار کرد: تمام مراکز دولتی و دانشگاهی و بیمارستان‌ها به شکل شبانه روز در خدمت مردم هستند. در طرح سلامت نوروزی به خصوص در شهر‌های پر رفت و آمد سعی شده دارو‌های کافی برای بیماران خاص تهیه شود.
هداوند مطرح کرد: بیماران تالاسمی نیازمند خون، بیماران متابولیسم که نیازمند تزریق آنزیم هستند، بیماران ام اس یا سرطانی باید هماهنگی میان مبدا و مقصد را در نظر بگیرند تا راحت‌تر بتوانند خدمات سلامت درمان را دریافت کنند.
وی گفت: اورژانس‌ها برای کل بیماری‌های خاص و صعب العلاج و فوریت‌های پزشکی آماده هستند.
هداوند با تأکید بر اینکه بیماران خاص قبل از شروع سفر حتما دارو‌های مخصوص خود را برای ایام سفر تهیه کنند، افزود: بسیاری از داروخانه‌ها در سطح شهر خصوصی هستند و در چند روز نوروز که تعطیل است اگر بیماران نیاز به داروی خاص خود داشته باشند ممکن است دچار مشکل شوند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!