تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

جذبهٔ جایگاه بالاترین بیت کوین و لحظهٔ فروپاشی

جذبهٔ جایگاه بالاترین بیت کوین و لحظهٔ فروپاشی

امروز، بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ خود رسیده است و به قیمت ۷۰ هزار و ۱۰۵ دلار رسیده است. این افزایش ناگهانی ناشی از تقاضای بالقوه سرمایه گذاران برای محصولات رمزنگاری جدید در بورس آمریکا بوده است. این ارز دیجیتال از مرز ۷۰ هزار دلاری عبور کرده و به خود می‌بالد. این افزایش ناگهانی ناشی از تقاضای مداوم برای محصولات جدید رمزنگاری بوده و در انتظار برای کاهش نرخ بهره جهانی قرار دارد. با انتقال میلیاردها دلار به صندوق‌های معاملاتی در بورس، بازار انتظارات برای دویدن به سمت بالاتر را دارد. با این حال، بیت کوین پس از رسیدن به بالاترین نقطه خود در گذشته، به شدت نزولی شد و بیش از ۱۰ درصد از ارزش خود را از دست داد. امیدواریم که توجه به این موقعیت و توجه به تحلیل‌های مربوط به بیت کوین در آینده، به تصمیم‌گیری درست در این زمینه کمک کند.


بیت کوین امروز (جمعه) به بالاترین رقم خود رسید تا تب این رمزارز به جامعه سرمایه گذاری بیشتر سرایت کند.
به گزارش یورونیوز، این ارز دیجیتال پیشرو، برای اولین بار با افزایش تقاضای سرمایه گذاران برای محصولات رمزنگاری جدید قابل معامله در بورس آمریکا و انتظارات برای کاهش نرخ بهره جهانی، از مرز ۷۰ هزار دلار عبور کرد.
قیمت بیت کوین قبل از اینکه به سرعت کاهش یابد، تا ۷۰ هزار و ۱۰۵ دلار افزایش یافت. این رمز ارز پس از رسیدن به قیمت جدید بلافاصله سیر نزولی را پیش گرفت.
میلیارد‌ها دلار در چند هفته گذشته وارد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) شده است و بازار از چشم انداز شامل ارتقاء پلتفرم بلاک چین اتریوم، خانه دومین ارز دیجیتال بزرگ اتر، و رویداد «نصف شدن» بیت کوین [هاوینگ]که باعث کند شدن جریان استخراج آن در آوریل می‌شود، حمایت بیشتری دریافت می‌کند.
با این حال بیت کوین روز سه‌شنبه گذشته پس از رسیدن به بالاترین رقم خود، به شدت روند را تغییر داد و بیش از ۱۰ درصد سقوط کرد و به زیر سطح ۶۰ هزار دلار رسید.
عبور از سقف‌های قیمتی قبلی اغلب دشوار است و سد بیت کوین به این راحتی شکسته نمی‌شود. آنتونی ترنچف، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام‌دهی رمزارز Nexo می‌گوید: «نوسان، بازار‌های صعودی بیت کوین را تعریف می‌کند و سال ۲۰۲۴ از افت‌های ناگهانی و طاقت‌فرسای ۱۰ تا ۲۰ درصدی پر خواهد شد.»
تأیید ۱۱ صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در اواخر ژانویه صورت گرفت لحظه‌ای سرنوشت‌ساز برای این صنعت به شمار می‌رود.
حتی سرمایه‌گذاران قدیمی و نهادی که قبلاً به دلیل نوسان‌های شدید، از رمزارز دوری می‌کردند، شروع به سرمایه‌گذاری بلندمدت کرده‌اند که به گفته تحلیلگران می‌تواند به تداوم این روند صعودی کمک کند.
بر اساس داده‌های LSEG (گروه بورس اوراق بهادار لندن)، جریان خالص ورودی به ۱۰ صندوق بزرگ سرمایه‌گذاری مستقیم بیت کوین در آمریکا در هفته منتهی به اول مارس به ۲.۲ میلیارد دلار رسید که بیش از ۲ میلیارد دلار آن به صندوق اعتماد بیت کوین iShares متعلق به بلک‌راک (IBIT.O) اختصاص یافته است.
خوشبینی اخیر نسبت به بیت کوین، به سایر توکن‌های دیجیتال نیز سرایت کرده است، به ویژه اتریوم که از نظر ارزش کل بازار در رتبه دوم بعد از بیت کوین قرار دارد و از ابتدای سال جاری بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.
آخرین قیمت اتریوم با ۱.۶۲ درصد افزایش به ۳۹۳۹.۸۴ دلار رسید. سهام شرکت‌های مرتبط با رمزارز نیز روز جمعه افزایش یافت. سهام کوین‌بیس (COIN.O) با ۸.۲ درصد افزایش و سهام شرکت‌های استخراج رمزارز Riot Platforms (RIOT.O) و Marathon Digital (MARA.O) به ترتیب با ۵.۱ درصد و ۹.۶ درصد افزایش یافت.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!