تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

نوسانات قیمت طلا در بازار جهانی: افت قیمت جذاب در بازارهای جهانیungeons of Gold: Global Markets Buckle as Gold Prices Take a Dip

نوسانات قیمت طلا در بازار جهانی: افت قیمت جذاب در بازارهای جهانیungeons of Gold: Global Markets Buckle as Gold Prices Take a Dip

قیمت طلا به عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها، همواره توجه افراد را به خود جلب کرده است. شناسایی عوامل موثر بر نرخ طلا از جمله مواردی است که بسیاری از بازاریان و سرمایه‌گذاران به آن توجه ویژه‌ای می‌کنند. در این روز، با کاهش ۰.۱۴ درصدی، هر اونس طلا به قیمت ۲۰۱۱ دلار و ۵۲ سنت رسیده است. افزایش احتمال کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن، موجب افزایش قیمت طلا گردیده است. معتقدان به این نکته هستند که قیمت طلا می‌تواند به رقم اعلام شده رسیده و از آن بالاتر نیز بروید. در این زمینه، سیاست‌های بانک مرکزی آمریکا نیز تاثیر گذار بوده و قیمت دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری را تحت تاثیر خود قرار داده است. با توجه به تحولات اخیر، بازار طلا در حال تجربه تغییراتی چشمگیر می‌باشد که می‌تواند بر سرمایه‌گذاران تاثیر گذار باشد.


قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۲۰۱۱ دلار و ۵۲ سنت رسید.
به گزارش تسنیم، قیمت طلا در روز دوشنبه به خاطر افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا در ماه ژوئن افزایش یافته و به بالاترین رقم طی سه ماه گذشته رسید.
قیمت طلا در ساعت ۱۹ به وقت گرینویچ با یک افزایش ۱.۴ درصدی به ۲۱۱۳ دلار و ۲۸ سنت رسیده بود که بالاترین رقم از چهارم دسامبر را نشان می‌داد.
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۲۰۱۱ دلار و ۵۲ سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش ۰.۳۱ درصدی به ۲۰۱۹ دلار و ۷۰ سنت رسیده است.
طلا طی یک هفته گذشته به دنبال انتشار اطلاعات مربوط به ضعف تولید کارخانه‌ای در آمریکا و کاهش فشار قیمت‌ها بیش از ۵۰ دلار افزایش قیمت داشته است.
تحلیلگران عقیده دارند قیمت طلا می‌تواند از این رقم هم بالاتر رود. بازار‌ها حالا ۶۶ درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را در ماه ژوئن پایین بیاورد. کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.
سیاست بانک مرکزی آمریکا برای بالا بردن نرخ بهره جهت مهار تورم ارزش دلار و سود اوراق قرضه خزانه‌داری را هم بالا برده و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز‌های دنیا گرانتر کرده بود.
انجمن بازار طلای لندن اعلام کرد شاخص قیمت طلای لندن هم در روز دوشنبه به اوج ۲۰۹۸ دلار و ۵ سنت رسیده است. بدین ترتیب رکورد قبلی ۲۰۷۸ دلار را که در ۲۸ دسامبر به آن رسیده بود، شکسته می‌شود.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با ۰.۰۴ درصد افزایش به ۲۴ دلار رسید و پلاتین با یک کاهش ۰.۷۲ درصدی ۸۹۲ دلار و ۶۳ سنت معامله می‌شود.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!