تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

چگونه می‌توانیم زندگی روی سیاره مریخ بسازیم؟

چگونه می‌توانیم زندگی روی سیاره مریخ بسازیم؟

در حال حاضر، دانشمندان در تلاش برای یافتن سیاره‌هایی که شرایط آن‌ها برای زندگی بشر مناسب باشد، فعالیت دارند. از جمله این سیاره‌ها، مریخ نیز مورد توجه قرار گرفته است و دانشمندان ناسا و دارپا به دنبال روش‌هایی هستند تا این سیاره را آماده برای استعمار کردن در آینده کنند.

برنامه‌هایی که برای تبدیل کردن مریخ به مکانی قابل سکونت از جمله آزادسازی آب محبوس در سطح سیاره، گرم کردن هوا و وارد کردن باکتری‌ها برای تولید اکسیژن می‌باشد. این روش‌ها شبیه به مکانیسم‌هایی است که در سیاره آراکیس انجام شده و به آنجا تبدیل شده است.

پهنای سازه‌ای که در زیر سطح مریخ کشف شده، دو مایل ضخامت دارد و اگر ذوب شود می‌تواند سیاره را در نزدیک به ۹ فوت آب بپوشاند. این منبع آبی عظیم می‌تواند یکی از مهمترین منابع زندگی بشر در مریخ باشد.

در نهایت، این تحقیقات نشان می‌دهد که امکان زندگی بر روی مریخ نیز وجود دارد و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و خلاقانه، این سیاره ممکن است در آینده به یک مکان قابل سکونت تبدیل شود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: دانشمندان در تلاش برای یافتن سیاره‌ای دیگر برای زندگی بشر، چگونگی امکان حیات در مریخ را بررسی می‌کنند.دانشمندان ناسا و آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی پنتاگون (دارپا) مدت‌هاست روی طرح‌هایی کار می‌کنند تا مریخ را به خانه‌ای مناسب برای استعمارگران آینده آن تبدیل کنند، به گونه‌ای که محققان ممکن است به زودی از داستان علمی تخیلی “تلماسه” الهام بگیرند تا مریخ را به مکانی قابل سکونت تبدیل کنند. سیاره آراکیس صحرائی خیابی، یک سرزمین بیابانی بایر، شبیه به سیاره سرخ بود، اما پس از آن به جهانی سرسبز و مرطوب تبدیل شد.بر اساس گزارش روزنامه «دیلی میل»، این برنامه‌ها شامل آزادسازی آب محبوس شده در سطح سیاره، گرم کردن هوا به طوری که ساکنان آن تا حد مرگ منجمد نشوند و واردن کردن باکتری‌ها به آنجا برای تولید اکسیژن، مشابه روش متابولیسمی که یک کرم شنی روی تپه‌ها برای جذب هوای قابل تنفس تولید می‌کند.لیت کاینز بوم شناس در فیلم Fremen می‌گوید: چنانچه کت و شلوار Fremen در وضعیت کار خوب قرار داشته باشد، هر روز رطوبت زیادی را از دست نمی‌دهید.این لباس بسیار شبیه چیزی است که فضانوردان در ایستگاه فضایی بین‌المللی استفاده می‌کنند، جایی که رطوبت موجود در هوا، فاضلاب ناشی از شستشو و حتی ادرار برای تولید آب آشامیدنی فیلتر، تقطیر و استریل می‌شود.شاید یکی از مهم‌ترین اشتراکات بین مریخ و آراکیس، منابع آبی عظیمی باشد که در زیر سطح سیاره به دام افتاده است، به گونه‌ای که فضاپیمای مارس اکسپرس وجود یک شکل آب یخ زده به دام افتاده در سیاره سرخ را آشکار کرده است.پهنای این سازه دو مایل ضخامت دارد و بر اساس یک تخمین، اگر ذوب شود می‌تواند سیاره را در نزدیک به ۹ فوت آب بپوشاند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!