تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آیفون جدید: پرچمداری که به ترکیه غنی ترین خریداران خود را جذب می کند

آیفون جدید: پرچمداری که به ترکیه غنی ترین خریداران خود را جذب می کند

اپل اخیرا قیمت محصولات خود در ترکیه را افزایش داده است و در حال حاضر قیمت آیفون ۱۵ پرومکس با حافظه یک ترابایت در این کشور بیش از ۳۴۰۰ دلار است، که در مقایسه با قیمت‌های محصولات اپل در سایر کشورها بسیار بالاست. این مسئله باعث شده است که برخی افراد تصور کنند آیفونی که به این قیمت فروخته می‌شود از جنس طلا و جواهرات است، اما واقعیت این است که این قیمت بیشتر به دلیل مالیات‌های سنگین بر موبایل‌های هوشمند در ترکیه است. باید توجه داشت که اپل در حال تلاش برای ارائه مدل‌های ارزان‌تر به کاربران است، اما در ترکیه بازار این کشور بسیار متفاوت است و ارزانی آیفون‌های معمول در اینجا نیز بالاست. بنابراین، رکورد فروش گران‌ترین آیفون در ترکیه نشان از شرایط بازار این کشور دارد.


اپل قیمت محصولات خود را در ترکیه آپدیت کرده و اکنون بهای آیفون ۱۵ پرومکس با حافظه یک ترابایت در این کشور بیش از ۳۴۰۰ دلار است.
به گزارش مهر، به طور معمول محصولات اپل به دلیل قیمت بالایشان خبرساز هستند از همین رو مشتریان سراسر جهان برای خرید آیفون ۱۵ با قیمت ۷۹۹ و۱۵۹۹ دلاری تردید می‌کنند.
این درحالی است که اپل سعی دارد با توسعه مدل‌های ارزان‌تر مانند آیفون SE۴ به کاربران بیشتری دسترسی یابد. با این وجوددر بازاری که بسیاری از کاربران موبایل هزار دلاری را گرانقیمت می‌دادند، در یکی از کشور‌های جهان آیفون ۱۵ پرومکس با بهای بیش از ۳۴۰۰ دلار فروخته می‌شود. این کشور ترکیه است که دوباره رکورد فروش گرانقیمت‌ترین آیفون در جهان را ثبت کرده است.
عبارت گرانقیمت‌ترین آیفون در جهان سبب می‌شود برخی تصور کنند منظور مدل‌هایی از این دستگاه است که با طلا و جواهرات پوشیده شده اند. البته چنین آیفون‌هایی چند هزار دلار گرانتر فروخته می‌شوند. با این وجود کاربرانی که آن‌ها را می‌خرند، چنین مبلغی را نه برای دستگاه بلکه برای طراحی شخصی سازی لوکس آن می‌پردازند. اما منظور از گرانقیمت‌ترین آیفون جهان در حقیقت آیفون ۱۵ جهان در حقیقت همین دستگاهی است که با قیمتی بسیار ارزانتر در اپل استور‌های سراسر جهان فروخته می‌شود.
اپل اخیرا همراه معرفی مک بوک ایر جدید با تراشه M۳ قیمت محصولات خود در ترکیه را آپدیت کرده است. این کشور به دلیل مالیات‌های سنگین بر موبایل‌های هوشمند مشهور است؛ بنابراین هنگامیکه قیمت‌ها افزایش می‌یابند، تاثیر آن در این کشور ۲ برابر خواهد بود.
پس از افزایش قیمت، بهای آیفون ۱۵ پرو مکس با حافظه یک ترابایت ۱۰۷ هزار و ۹۹۹ لیر ترکیه اعلام شده که به عبارتی بیش از ۳۴۰۰ دلار است.
به بیان ساده آیفونی که در آمریکا به قیمت ۱۵۹۹ دلار فروخته می‌شود در ترکیه به چند برابر قیمت فروخته می‌شود. حتی در برزیل که دومین مکان در رده بندی فروش گران‌ترین آیفون را دارد، کاربران برای خرید همین دستگاه معادل ۲۸۰۰ دلار پرداخت می‌کنند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!