تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

آیفون ۱۶: پیشرفت طراحی و فناوری در دسته‌ی خود

آیفون ۱۶: پیشرفت طراحی و فناوری در دسته‌ی خود

تصویری که توسط وب‌سایت ۹۱ Mobiles ارائه شده، نمایی از شماتیک طراحی آیفون ۱۶ پرو است. در این تصویر، مشخص است که اپل در طراحی آیفون ۱۶ پرو تغییرات محدودی اعمال کرده است، به‌طوری‌که ظاهراً تفاوت بزرگی نسبت به مدل پیشین، یعنی آیفون ۱۵ پرو، وجود ندارد. اما یکی از تغییرات اصلی در طراحی دستگاه، افزایش اندازه دکمه اکشن است که شبیه به دکمه‌های تنظیم صدا می‌باشد. همچنین، دکمه جدید Capture در این طراحی دیده می‌شود که در پایین‌تر از دکمه اکشن، در سمت چپ دستگاه قرار دارد. انتظار می‌رود که دکمه کپچر هم‌سطح با فریم گوشی باشد.

با انتشار این تصویر، گزارش‌های مختلف درباره طراحی و ویژگی‌های آیفون ۱۶ پرو آغاز شده است. اما تا زمان انتشار رسمی این محصول توسط اپل، نمی‌توانیم با اطمینان نظر نهایی داشته باشیم. احتمالاً با توجه به وضعیت بازار و فروش آیفون، اپل در طراحی آیفون ۱۶ پرو تغییرات محدودی ایجاد کرده است، اما بمب انتظارات و نیازهای مصرف‌کنندگان پاسخ مناسبی خواهد داد.


وب‌سایت ۹۱ Mobiles تصویری از شماتیک طراحی آیفون ۱۶ پرو به اشتراک گذاشته است. در این تصویر می‌بینیم که پرچمدار بعدی اپل تفاوت بزرگی نسبت به آیفون ۱۵ پرو نخواهد داشت، اما طراحی دکمه‌ها اندکی تغییر خواهد کرد.
به گزارش یورونیوز، دکمه اکشن اکنون کمی درازتر شده و اندازه آن شبیه به دکمه‌های تنظیم صداست. دکمه جدید Capture نیز در این طراحی قابل مشاهده است و پایین‌تر از دکمه اکشن در سمت چپ فریم دستگاه قرار دارد. اندازه این دکمه تفاوت خاصی با دکمه اکشن ندارد، اما ظاهراً قرار نیست برآمده باشد. دکمه کپچر احتمالاً هم‌سطح با فریم گوشی خواهد بود.
طراحی شماتیک آیفون ۱۶ پرو و دکمه کپچر آن
یورونیوز در گذشته تصاویر دقیقی را از طراحی آیفون ۱۳ پرو و ۱۴ پرو منتشر کرده است. این وب‌سایت چند روز پیش نیز تصاویری از طراحی آیفون SE ۴ فاش کرد که ظاهری شبیه به آیفون ۱۴ را نشان می‌داد.

طبق شایعات، آیفون ۱۶ پرو و پرو مکس قرار است نمایشگر بزرگ‌تری داشته باشند. اپل در نسل بعدی به‌جای نمایشگر ۶.۱ و ۶.۷ اینچی، احتمالاً از نمایشگر ۶.۳ و ۶.۹ اینچی استفاده خواهد کرد. با توجه به تغییر فریم آیفون ۱۵ به تیتانیوم و گردترشدن لبه‌های دستگاه، بعید به‌نظر می‌رسد که تغییر بزرگی برای سری آیفون ۱۶ در راه باشد.
بااین‌حال، از آنجایی که زمان زیادی تا پاییز ۱۴۰۳ باقی مانده است، باید منتظر باشیم تا ببینیم گزارش‌های بعدی درباره آیفون ۱۶ چه خواهند گفت. با توجه به اینکه فروش آیفون در بازار‌های مهمی مثل چین کاهش یافته است، عرضه آیفون جدید بدون تغییر بزرگ، به بهبود شرایط این شرکت کمک نخواهد کرد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!