تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

تخفیف ویژه: قیمت بلیت اتوبوس، ۴۰ درصد افزایش میابد!

تخفیف ویژه: قیمت بلیت اتوبوس، ۴۰ درصد افزایش میابد!

در این نوشتار اطلاعاتی درباره احتمال افزایش قیمت بلیت اتوبوس در ایام نوروز ارائه شده است. براساس گزارشات، رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری احتمال افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس را اعلام کرده بود اما رئیس سازمان راهداری از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی بلیت خبر داده است. قیمت بلیت اتوبوس هر سال همراه با فصل نوروز افزایش می‌یابد و البته امسال نیز این موضوع اتفاق افتاده است. اما در این مورد، دو نهاد برای افزایش قیمت مختلف را اعلام کرده‌اند. در نهایت، تصمیم نهایی در مورد افزایش قیمت بلیت اتوبوس به عهده ستاد تنظیم بازار است و تصمیم آن‌ها تاثیر زیادی بر قیمت نهایی بلیت خواهد داشت. از این رو، باید منتظر بمانیم تا تصمیم نهایی مسئولین در این زمینه اعلام شود و مشخص شود که قیمت بلیت اتوبوس در این فصل نوروز به چه میزان افزایش خواهد یافت.


در حالی رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری از احتمال افزایش ۲۵ درصدی بلیت اتوبوس در ایام نوروز خبر داده بود که رئیس سازمان راهداری از بررسی افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی بلیت خبر داده است.
به گزارش تسنیم، طی سال‌های اخیر همزمان با آغاز سفر‌های نوروزی قیمت بلیت اتوبوس به‌دلیل تردد یک سرخالی افزایش قیمت را تجربه کرده است. سال گذشته از ۲۵ اسفندماه قیمت بلیت اتوبوس ۲۵ درصد افزایش یافت و برخلاف سال‌های قبل از ان با اتمام طرح نوروزی قیمت‌ها به روال قبلی بازنگذشت!
امسال، اما شرایط مقداری نسبت به گذشته متفاوت‌تر است. رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری که همواره درباره تغییر نرخ بلیت اتوبوس اطلاع‌رسانی می‌کرد در جلسه‌ای که به همین منظور در سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای برگزار شد به گفته خودش، غیاب بود!
در ادامه به نقل از وی اعلام شد که احتمال افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز وجود دارد. احتمالی که البته رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ۲۴ ساعت بعد آنرا تکذیب کرد.
داریوش امانی در حاشیه نشست تخصصی رؤسای پلیس راه و مدیران کل راه و ترابری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با تکذیب اظهارات منسوب به رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری، گفت: بحث افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای ایام نوروز مطرح است که این موضوع باید در ستاد تنظیم بازار تصویب شود.
وی تاکید کرد: ما تابع تصمیمات ستاد تنظیم بازار در حوزه قیمت بلیت اتوبوس هستیم.
گفتنی است، حال باید دید همزمان با آغاز طرح نوروزی، قیمت بلیت اتوبوس چه میزانی افزایش می‌یابد؛ ۲۵ درصد، ۳۰ درصد یا ۴۰ درصد؟

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!