تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

جادویی‌ترین و زیباترین آبشارهای دنیا را کاوش کنید!

جادویی‌ترین و زیباترین آبشارهای دنیا را کاوش کنید!

روزیاتو گزارش کرد: آبشارها به عنوان بهشتی روی زمین قابل تصور هستند. اما ویژگی‌های بهشت در زیبایی آبشارها بیشتر آشکار می‌شود. جریان آب‌های سبز رنگ از بین سنگ‌ها و گیاهان، صدای آرامش بخش برخورد قطرات آب، پرندگان بومی که در کنار آب‌راه می روند، تمامی اینها نشانه‌های بهشت روی زمین هستند.

در ادامه، به معرفی ۸ آبشار زیبا و معروف جهان پرداخته شد. از جمله‌ی این آبشارها می توان به آبشار پلیتویک در کرواسی، آبشار نیاگارا در مرز کانادا و آمریکا، آبشار ایگواسو در مرز آرژانتین و برزیل، آبشار دودهساگار در گوا، آبشار یوسیمیتی در آمریکا، آبشار گولفوس در ایسلند، آبشار بان گیوک-دتیان در ویتنام و چین، و همچنین آبشار آنجل در ونزوئلا اشاره کرد.

این آبشارها با تنوع منطقه‌ای و طبیعت زیبا، سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کنند. هر یک از آنها دارای جاذبه و زیبایی منحصر به فردی هستند که با دیدنشان لذت بردن از طبیعت و شگفتی‌های زمین را تجربه می‌کنید.

روزیاتو نوشت: بدون شک آبشارها را می توان بهشت روی زمین دانست. اگر بیشتر فکر کنید، می بینید که تمامی اوصاف بهشت در زیبایی آبشار گنجانده شده است. آب هایی که از لا به لای سنگ ها و گیاهان سبز رنگ جریان دارند، صدای آرامش بخش برخورد قطرات آب با سطوح سنگی یا چوب درختان، پرندگان بومی که گهگاهی از جلوی نظر شما گذر می کنند؛ همه و همه نمای تکه ای از بهشت، آن هم روی زمین است!در ادامه به معرفی ۸ مورد از زیباترین آبشارهای جهان خواهیم پرداخت. آبشارهایی که در دنیا شهرت دارند و آمار سالیانه گردشگران را بالا برده اند.آبشار پلیتویک، کرواسیپارک ملی دریاچه های پلیتویک که در سال ۱۹۷۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد، برترین و محبوب ترین مکان توریستی کرواسی با نزدیک به ۱ میلیون بازدیدکننده به صورت سالانه است.آبشار نیاگارا، کانادا و آمریکاآبشار نیاگارا در مرز کانادا و آمریکا قرار دارد و از سه آبشار تشکیل شده است: آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس.آبشار ایگواسو، آرژانتین و برزیلآبشار ایگواسو، بزرگترین آبشار جهان با ۲۷۵ آبشار به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی در سال ۲۰۱۱ اعلام شد که در مرز آرژانتین و برزیل واقع شده است.آبشار دودهساگار، گواآبشار دودهساگار در گوا، یکی از بلندترین آبشارهای هند با ۳۱۰ متر ارتفاع منظره ای ۴ طبقه ای دارد. بازدیدکنندگان می توانند با قطار به ایستگاه کولم یا کسل راک دسترسی داشته باشند و در استخری که در پایین این آبشار قرار دارد، شنا کنند.آبشار یوسیمیتی، آمریکاآبشار یوسیمیتی، یکی از بلندترین آبشارهای جهان بوده و از نقاط مختلف دره یوسیمیتی قابل مشاهده است. برای علاقه‌مندان به ماجراجویی، صعود به قله یوسیمیتی یک روز طول می کشد. در حالی که از مسیر «صخره کلمبیا» می توانید در عرض چند ساعت به قله برسید.آبشار گولفوس، ایسلندآبشار گولفوس در دره رودخانه Hvita در ایسلند فرصت های عکاسی چشمگیری را در پس زمینه ای از زمین های سرسبز به گردشگران ارائه می دهد. پوشیدن پوشاک ضدآب برای شرایط مه‌آلود در طول مسیر پیشنهاد می‌شود.آبشار بان گیوک-دتیان، ویتنام و چینآبشار بان گیوک-دتیان با منشا از رودخانه Quay Son در مرز چین و ویتنام، منظره زیبایی در میان جنگل‌های سرسبز و زیبا دارد.آبشار آنجل، ونزوئلاآبشار آنجل، مرتفع ترین آبشار پیوسته جهان بوده و از از کوه آویان-تپویی به دره شیطان سرازیر می شود.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!