تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

راه آرامش و امنیت؛ ساخت ۵ هزار خانه مدرن و اجتماعی

راه آرامش و امنیت؛ ساخت ۵ هزار خانه مدرن و اجتماعی

در این بیانیه، پژمان جوزی در مورد توسعه صنعت مسکن در ایران صحبت کرده است. او اعلام کرد که ۵ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور بخش خصوصی در حال ساخت است. او از اینکه سرمایه گذاران خارجی و پیمانکاران، از جمله چینی‌ها وارد بازار مسکن ایران شوند و تکنولوژی‌های جدید را به این صنعت وارد کنند حمایت کرد. او تاکید کرد که تعاملات خوبی با وزارت راه و شهرسازی دارند و پیگیری مطالبات صنفی و صنعت ساختمان را از دولت می‌کنند. وی همچنین بیان کرد که سازندگان شدیداً در تلاشند تا هزینه‌های ساخت را کاهش دهند و به همین دلیل با دولت همکاری می‌کنند. او از سیاست افزایش جمعیت و ساخت مسکن‌های با کیفیت و مناسب حمایت کرد و به حضور بخش خصوصی و تعامل با دولت برای ایجاد تسهیلات برای خانه دار شدن مردم تاکید کرد. این تلاش‌ها در جهت ساخت واحد‌های مسکونی دارای استانداردهای بالا و با استفاده از تحقیقات علمی صورت می‌گیرد.


پژمان جوزی اظهار داشت:  ساخت ۵ هزار مسکن اجتماعی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور بخش خصوصی کلید خورد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی در نشست خبری امروز خود با بیان اینکه سازندگان بخش خصوصی جهت اعتلا و اهداف بلند صنعت ساختمان هر کمکی از جمله تزریق منابع مالی که دولت بخواهد می‌توانند انجام دهند، گفت: ورود سرمایه گذاران خارجی و پیمانکاران از جمله پیمانکاران چینی می‌تواند تکنولوژی‌های جدیدی را وارد حوزه ساخت مسکن کند و ما به عنوان بخش خصوصی موافق ورود تکنولوژی‌های چینی و سرمایه خارجی هستیم.
به گفته وی بیش از ۱۰ سال است که مطالبات حقوق صنفی و صنعت ساختمان را از شهرداری و نهاد‌های دولتی پیگیری می‌کنیم.
او می‌گوید: سازندگان چتر حمایتی خود را برای حوزه مسکن پهن می‌کنند و با وزارت راه و شهرسازی که عالی‌ترین مرجع در حوزه مسکن است تعاملات خوبی داریم.
او اظهار کرد: کاهش هزینه تمام شده اجرا را با کمک دولت تحت عنوان یک هدف عالی در دستور کار خود قرار داده ایم. راهکار‌هایی برای تسهیل کردن ساخت مسکن به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد داده ایم. دولت سعی در افزایش جمعیت دارد و اگر دولت و بخش خصوص به کمک آن‌ها نیایند راه سختی را پیش رو خواهد داشت و تمام سازندگان در این مسیر آماده هستند.
او با بیان اینکه سیاست ما افزایش جمعیت است، گفت: اخیرا صحبت‌هایی از ساخت مسکن‌های با متراژ کم است که این با سیاست اسناد بالادستی ما هیچ همخوانی ندارد. در یک دهه اخیر شاهد رشد و توسعه صنعت ساختمان بودیم، بطوریکه به یک پلتفرم جذب سرمایه گذاری خارجی تبدیل شده است.
وی با بیان اینکه در مقطعی افراد بدون تخصص و غیرحرفه‌ای وارد صنعت ساختمان شدند، ادامه داد: صنعت ساختمان باید با حضور بخش خصوصی و تعاملات با دولت به کمک مردم بیاید و منجر به تسهیل شدن مسیر خانه‌دار شدن مردم شود.
او با اشاره به اینکه ساخت ۴ تا ۵ هزار واحد مسکن اجتماعی در قالب پروژه‌های نهضت ملی مسکن در دستور کار قرار گرفته است، گفت: تحقیقات علمی گسترده‌ای را برای ساخت واحد‌های مسکونی انجام داده ایم و این موضوع خود باعث شده که آمادگی کامل را برای ساخت واحد‌های مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن داشته باشیم.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!