تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

زنی خلاق و نوآور در دنیای مخترعان: خانمی که ماشین ظرفشویی را اختراع کرد!

زنی خلاق و نوآور در دنیای مخترعان: خانمی که ماشین ظرفشویی را اختراع کرد!

جوزفین گریس کوکران یکی از مخترعان برجسته تاریخ آمریکا بود که با اختراع ماشین ظرفشویی مکانیکی به جای جدی‌کردن دستی ظروف، زندگی خانه‌داری را برای زنان راحت‌تر کرد. این دستگاه از آب تحت فشار برای پاکسازی ظروف استفاده می‌کرد و باعث تغییرات اساسی در زندگی روزمره خانواده‌ها شد.
مکانیک جورج باترز نیز در ساخت این دستگاه با کوکران همکاری داشت و او به نخستین کارمند وی تبدیل شد. اختراع این ماشین ظرفشویی توانست باعث تغییرات بزرگی در زمینه بهداشت و بهره وری در آشپزخانه‌ها شود.
نام جوزفین کوکران به‌خاطر این اختراع مهم وارد تالار مشاهیر مخترعان ملی آمریکا شد و از آثار برجسته‌اش تا به امروز استفاده می‌شود. اختراع او نشان‌دهنده استعداد و خلاقیت این مخترع برجسته بود که تاثیر زیادی بر زندگی انسان‌ها داشته است.

جوزفین گریس کوکران (تولد 1839 – درگذشت 1913) مخترع آمریکایی بود که با اختراع ماشین ظرفشویی مکانیکی انجام کارهای خانه را برای همیشه متحول کرد. این دستگاه از آب تحت فشار برای پاکسازی ظروف استفاده می کرد.
مکانیک جورج باترز در ساخت این دستگاه با کوکران همکاری داشت و به نخستین کارمند وی نیز تبدیل شد.
نام جوزفین کوکران به واسطه پتنت شماره 355139 که در 28 دسامبر 1886 برای اختراع ماشین ظرفشویی ثبت شده بود، در سال 2006 به تالار مشاهیر مخترعان ملی آمریکا وارد شد.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!