تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

هشدار به صاحبان: فوری اجاره داده میشوند، آپارتمان‌های با تاریخ قدیمی

هشدار به صاحبان: فوری اجاره داده میشوند، آپارتمان‌های با تاریخ قدیمی

با نزدیک شدن به فصل جابه‌جایی و افزایش نیاز به اجاره مسکن، برخی موجران به بازسازی ملک‌های خود می‌پردازند تا تقاضا و ارزش اجاره آن‌ها را افزایش دهند. فرایند بازسازی ملک‌ها بستگی به مواردی از قبیل موقعیت ملک، نوع و میزان بازسازی، شرایط بازار و نیازهای متقاضیان دارد. واسطه‌گری ملکی بیان می‌کند که واحدهایی با سن بنای بالا پس از بازسازی و به‌روزرسانی ارزش و جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند که منجر به افزایش تقاضا و ارزش آن‌ها می‌شود.

با توجه به نیاز مستاجران به واحدهای با ساختار قدیمی، بازسازی می‌تواند روی تقاضا و تمایل مستاجران تاثیر بگذارد. بیان شده است که این فصل فرصت مناسبی برای موجران است تا به بازسازی ملک‌های خود بپردازند. قیمت رهن و اجاره آپارتمان‌ها تاثیرات بسیاری از عوامل از جمله موقعیت، متراژ، امکانات و عرف منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و انتظار افزایش چشمگیر قیمت پس از بازسازی غیر واقع‌بینانه است. در اندازه‌گیری میزان افزایش قیمت باید به عوامل مختلفی دقت شود تا ارزش درستی برای ملک‌ها تعیین شود.


با نزدیک شدن به فصل اجاره‌ها و افزایش جابه‌جایی، برخی موجران اقدام به بازسازی ملک خود می‌کنند که این امر موجب افزایش تقاضا و البته رهن و اجاره آن ملک نیز خواهد شد.
به گزارش اکوایران، موقعیت ملک، میزان و نوع بازسازی، شرایط بازار ملک و نیاز‌های متقاضیان از مولفه‌های تاثیر بازسازی آپارتمان بر ارزش آن است؛ یک واسطه‌گر ملکی در این رابطه می‌گوید: جذابیت واحد‌هایی که سن بنای بالایی دارند پس از بازسازی و به‌روزرسانی ساختار و ظاهر ملک افزایش می‌یابد و به ارزش آن نیز افزوده می‌شود.
او ادامه می‌دهد: مستاجران ممکن است به دلیل قدمت بنا و بافت قدیمی به سمت واحد‌های سن بالا نروند؛ بنابراین بازسازی می‌تواند بر افزایش تقاضا و تمایل سکونت مستاجران اثر بگذارد؛ ۶ ماهه اول سال که فصل جابه‌جایی است فرصت مناسبی است که موجران اقدام به بازسازی کنند.
به گفته وی، رهن و اجاره‌بها بسته به موقعیت و متراژ بنا و برخی دیگر از امکانات آن، افزایش می‌یابد، اما متناسب با عرف منطقه؛ موجر انتظار نداشته باشد که رهن کامل آپارتمانش پس از بازسازی تغییر چشمگیری داشته باشد و برای مثال از ۵۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد تومان برسد چرا که آنچه که در منطقه عرف است متناسب با ملک او در نظر گرفته می‌شود.
در محله پاسداران رهن کامل آپارتمانی بازسازی شده با ۱۲۰ مترمربع زیربنا و ۱۴ سال عمربنا، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و در کوی فردوس، رهن کامل واحدی ۹۰ متری و ۲۰ سال ساخت و بازسازی شده، ۷۰۰ میلیون تومان پیشنهاد شده است.
در سهروردی شمالی، برای رهن آپارتمانی بازسازی شده و ۱۱۷ متری و دارای سن ساختی بالای ۳۰ سال، ۶۰۰ میلیون تومان رهن و ۱۸ میلیون تومان اجاره ماهانه تعیین شده است.
شما در جدول زیر می‌توانید قیمت رهن و اجاره آپارتمان در مناطق مختلف تهران را مشاهده کنید: 

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!