تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

هنگامی که تپش قلب نگران‌کننده است! نشانه‌های حمله قلبی را بیاموزید

هنگامی که تپش قلب نگران‌کننده است! نشانه‌های حمله قلبی را بیاموزید

تپش قلب یک واکنش طبیعی و رایج است که می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. استرس، اضطراب، مصرف بیش از حد کافئین یا مواد مخدر، ورزش یا حتی بارداری می توانند عواملی باشند که باعث ایجاد تپش قلب می شوند. این تنفسات معمولاً بی خطر است و ممکن است بعد از مدتی خود به خود از بین برود، اما اگر تپش قلب با عوارضی همچون سردرد، تهوع، تنگی نفس، درد قفسه سینه یا حتی احساس فشار در قلب همراه باشد، بهتر است فوراً به پزشک مراجعه کنید.

پزشک شما ممکن است آزمایشاتی را برای بررسی علت تپش قلب شما درخواست کند و در صورت نیاز، درمانی مناسب را تجویز کند. اگر ضربان قلب بالا همراه با دیگر علائم حمله قلبی همراه باشد، لازم است فوراً به بیمارستان مراجعه کنید.

تغییرات سبک زندگی مثل مدیریت استرس و ورزش منظم می تواند در کنترل تپش قلب و جلوگیری از آن موثر باشد. اگر تپش قلب به صورت مداوم و بدون دلیل قابل توجیه ایجاد می شود، اهمیت ویزیت زود هنگام به پزشک بیشتر افزایش می یابد. مناسب است که با طبیب خود در مورد تپش قلب مشورت کنید تا علت و مداخلات ممکن را شناسایی کنید.

ایسنا نوشت: تپش قلب باعث می‌شود احساس کنید که قلب شما خیلی شدید یا خیلی تُند می‌زند. در موارد نادر، تپش قلب می تواند نشانه ای از یک بیماری قلبی جدی تر باشد. اگر تپش قلب دارید به پزشک مراجعه کنید.همچنین به گفته متخصصان، ممکن است متوجه تپش قلب در قفسه سینه، گلو یا گردن خود شوید.اگرچه تپش قلب معمولاً جدی یا مضر نیست و اغلب خود به خود از بین می رود اما می تواند آزاردهنده یا ترسناک باشد. بیشتر اوقات، تپش قلب به دلیل استرس و اضطراب یا به دلیل مصرف بیش از حد کافئین، نیکوتین یا مصرف الکل ایجاد می شود. تپش قلب همچنین می تواند در زمان بارداری رخ دهد.ضربان قلب طبیعی در حالت استراحت برای بزرگسالان بین ۶۰ تا ۱۰۰ بار در دقیقه است. به عنوان مثال، اگر استرس زیادی دارید، ضربان قلب شما در حالت استراحت بیشتر می شود.اگر یک ورزشکار هستید، ضربان قلب در حالت استراحت می تواند بسیار کمتر از حد متوسط باشد و ۴۰ یا ۵۰ بار در دقیقه باشد.مصرف برخی از داروها نیز می تواند بر ضربان قلب در حالت استراحت تاثیر بگذارد که از آن جمله می توان به مسدود کننده های کانال کلسیم و مسدود کننده های بتا اشاره کرد. این داروها ضربان قلب را کاهش می دهند و برای درمان بیماری هایی مانند درد قفسه سینه، ریتم غیر طبیعی قلب و فشار خون بالا تجویز می شوند.در موارد نادر، تپش قلب می تواند نشانه ای از یک بیماری قلبی جدی تر باشد. اگر تپش قلب دارید به پزشک مراجعه کنید اما در صورت داشتن موارد زیر فوراً تحت مراقبت پزشکی قرار بگیرید:تنگی نفسسرگیجهدرد قفسه سینهغش کردنپس از اینکه متخصص سابقه پزشکی‌تان را بررسی و شما را معاینه کرد، ممکن است آزمایشاتی را برای یافتن علت تپش قلب درخواست کند. اگر آنها علت تپش قلب را پیدا کنند، درمان مناسب می تواند تپش قلب را کاهش دهد.به گزارش «وب ام دی»، اگر هیچ دلیل زمینه ای وجود نداشته باشد، تغییرات سبک زندگی از جمله مدیریت استرس می‌تواند کمک کننده باشد.همچنین ضربان قلب بالا می تواند نشانه ای از حمله قلبی باشد. علائم دیگر حمله قلبی نیز عبارتند از:- درد قفسه سینه- احساس فشار در قفسه سینه- ضعف- سرگیجه- احساس درد در فک، گردن یا بازو- تنگی نفسراضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!