تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

وضعیت آب و هوای امروز: دوشنبه 19 اسفند 1402 پیش بینی وضعیت هوای فردا: سه‌شنبه 20 فروردین – هوایی جذاب برای روز خوش‌آغاز

وضعیت آب و هوای امروز: دوشنبه 19 اسفند 1402  
پیش بینی وضعیت هوای فردا: سه‌شنبه 20 فروردین – هوایی جذاب برای روز خوش‌آغاز

امروز به دلیل وضعیت ناپایدار آب و هوا، رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات، آقای صادق ضیاییان اعلام کرد که در مناطق مختلف کشور به تعداد چهار روز بارش باران و باد شدید پیش‌بینی شده است. امروز در استان‌های هرمزگان، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش باران پیش‌بینی شده و در بسیاری از نقاط کشور بارش پراکنده و وزش باد مورد انتظار است.

ضیاییان بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌بینی هواشناسی، تصریح کرد که در روز‌های آینده، بارندگی و وزش باد در نواحی مختلف کشور ادامه خواهد داشت. در طی این دوره، مناطق سردسیر و کوهستانی بارش برف و در مناطق جنوبی و شرقی کشور بارش با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود.

ضیاییان همچنین از احتمال ریزش تگرگ در نواحی شمال شرق کشور هشدار داد و اعلام کرد که دریای خزر و دریای عمان تنگه هرمز و خلیج فارس نیز آب‌های زیادی خواهند داشت. هواشناسی نیز پیش‌بینی کرده که تهران در روز‌های آینده با بارش باران و رعد و برق مواجه خواهد شد.

ایسنا نوشت: رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: از امروز (۱۹ اسفند)تا روز سه شنبه (۲۲ اسفند) در مناطق مختلف کشور بارش باران پیش‌بینی می‌شود و چهارشنبه(۲۳ اسفند) در جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد. صادق ضیاییان براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی اظهارکرد: امروز (۱۹ اسفند) در جنوب و نوار شرقی کشور واقع در استان‌های هرمزگان، کرمان، شرق فارس، استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش باران رخ می‌دهد. وی ادامه داد: در مناطقی از شمال غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش پراکنده و برای دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز کشور و دامنه‌های زاگرس وزش باد پیش بینی می‌شود. همچنین امروز در نیمه شرقی هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان شدت بارش محسوس است.ضیاییان اظهار کرد:  یکشنبه (۲۰ اسفند) در شمال غرب، غرب، نیمه غربی سواحل دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های البرز مرکزی و غربی، جنوب شرق و نوار شرقی کشور بارندگی گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می‌شود. دوشنبه(۲۱ اسفند) در بیشتر مناطق کشور به‌جز نوار غربی و جنوب شرق کشور بارندگی خواهیم داشت. سه شنبه (۲۲ اسفند) در نیمه شرقی سواحل دریای خزر، مناطقی از شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور بارش و در نوار شرقی کشور کاهش نسبی دما رخ می دهد و اواخر وقت سه شنبه این سامانه از شرق کشور خارج می‌شود.وی ادامه داد: چهارشنبه(۲۳ اسفند)  در جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام برقرار خواهد بود. طی این مدت نیز بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف و در مناطق جنوبی و شرقی کشور با رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید همراه است.رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: امروز با توجه به شدت ناپایداری جو در جنوب سیستان و بلوچستان و نیمه شرقی هرمزگان احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.ضیاییان در ادامه گفت: امروز دریای خزر، امروز و فردا دریای عمان تنگه هرمز و شرق خلیج فارس مواج خواهند بود.رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشوردرباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۰ اسفند) کمی ابری از بعدازظهر ابری و افزایش باد، به تدریج بارش باران با احتمال رگبارو رعد و برق با حداقل دمای ۵ و  حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و طی ‌دوشنبه ( ۲۱ اسفند) ابری، در بعضی ساعت‌ها بارش باران، گاهی افزایش باد با احتمال رعد و برق با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا ارومیه و اردبیل با کمینه ۲- و  ۱-  درجه سانتیگراد و بوشهر با بیشینه دمای ۲۸ و ۲۶  درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!