تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پسته فرارو: بهترین قیمت امسال را از دست ندهید!

پسته فرارو: بهترین قیمت امسال را از دست ندهید!

به نظر خدامی، قیمت آجیل‌ها در شب عید قابل پیش‌بینی نیست و تعیین قیمت بر اساس مختلف بودن مغز‌ها و کیفیت آن‌ها انجام می‌شود. اما او بیان کرد که در مقایسه با سال قبل، افزایش قیمتی در آجیل‌ها ندیده و حتی قیمت برخی از مغز‌ها کاهش یافته است. به عنوان مثال، قیمت پسته نسبت به سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است و حتی قیمت تخمه جابانی شور نیز کاهش یافته است. او اشاره کرد که قیمت پسته بسته به سایز و اندازه آن متغیر است و اختلاف‌های قیمتی زیادی وجود دارد. همچنین، قیمت مغز بادام هم بر اساس سایز و کیفیت تغییر می‌کند. در پایان، خدامی اظهار کرد که قیمت برخی از محصولات خشکبار و آجیل در نمایشگاه بهاره تهران اعلام شده و برخی از محصولات از ۳۰۰ هزار تومان تا ۷۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.


غلامرضا خدامی با بیان اینکه آجیل در مقایسه با سال قبل افزایش قیمتی ندارد گفت: قیمت پسته در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.
به گزارش تسنیم، وی اظهار داشت: برای آجیل شب عید نمی‌توان قیمت مشخصی را اعلام کرد، زیرا بر اساس اختلاط مغز‌های مختلف و کیفیت، نرخ‌های متفاوتی دارد، اما در مقایسه با سال قبل افزایش نداشته‌ایم و حتی نرخ برخی از مغز‌ها کاهش یافته است.
وی افزود: قیمت پسته در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است همچنین قیمت تخمه جابانی شور نیز شاهد افت قیمت هستیم و نرخ تخمه کدو و مغز بادام تغییری نداشته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران ادامه داد: پسته بر اساس سایز و اندازه قیمت‌های مختلفی، اما در هشت گروه این محصول شاهد کاهش قیمت در سال جاری هستیم به طوری که پسته اکبری در نمایشگاه بهاره تهران از ۳۰۰ هزار تومان تا ۷۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.
وی تصریح کرد: مغز بادام نیز بر اساس سایز و کیفیت خود قیمت متفاوتی دارد به طوری که در نمایشگاه حداکثر ۶۵۰ هزار تومان و حداقل ۴۷۰ هزار تومان (سایز ۲۷) قیمت گذاری شده است.
خدامی گفت: قیمت هر کیوگرم فندوق با پوست ۴۷۰ هزار تومان تا ۵۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که در مقایسه با سال گذشته با کاهش قیمت این محصول رو به رو هستیم.
خدامی گفت: قیمت هر کیلوگرم تخمه جابانی ممتاز ۳۲۰ هزار تومان و تخمه جابانی اعلام ۲۵۰ تا ۲۷۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است تخم کدوی ممتاز نیز ۲۷۰ هزار تومان تا ۲۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
وی اظهار داشت: در نمایشگاه بهاره قیمت آجیل چهار مغز نیز ۶۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد همچنین آجیل سلامت نیز ۲۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که شامل اقلامی مانند شاهدانه، نخود چی و مغز تخمه است.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!