تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پژو پارس: نگرانی ثبت نام کنندگان از گم شدن نامه ایران خودرو به سازمان ملی استاندارد

پژو پارس: نگرانی ثبت نام کنندگان از گم شدن نامه ایران خودرو به سازمان ملی استاندارد

در حال حاضر، پژو پارس همچنان یکی از موضوعات مهم و مورد توجه در بازار خودروهای داخلی ایران است. ایران خودرو به تازگی یک نامه به سازمان ملی استاندارد ارسال کرده است تا تعیین کند که آیا تولید این خودرو ادامه پیدا خواهد کرد یا خیر. اما ادعای رییس سازمان ملی استاندارد در مورد عدم اطلاع از این نامه، برای بسیاری از مردم سوالات بیشتری ایجاد کرده است. ثبت نام کنندگان برای این خودرو بسیار نگران هستند و منتظرند تا وضعیت تحویل خودروی مورد نظر خود را مشخص شود. تا این لحظه، اطلاعاتی درباره پاسخ به ایمنی و کیفیت بین المللی برای تولید این خودرو اعلام نشده است و برای بسیاری از مردم نوید تحویل خودرو تا پایان سال آینده مبهم است. این ابهامات بالندگی قیمت این خودرو را نیز تحت تاثیر قرار داده و موجب افزایش قیمت آن شده است، که موجب نگرانی بیشتر مردم شده است.


پژو پارس همچنان در صدر اخبار بازار خودرو‌های داخلی قرار دارد و مشخص نیست بالاخره ثبت نام کنندگان برای این خودرو به مقصود خود می‌رسند یا نه؟
به گزارش اکو ایران، رییس سازمان ملی استاندارد از نامه ایران خودرو برای تعیین تکلیف تداوم تولید پژو پارس اظهار بی اطلاعی کرد.
مهدی اسلام پناه در پاسخ به این سوال که آیا نامه ایران خودرو به سازمان استاندارد را دیده یا نه؟ گفت از نامه ایران خودرو اطلاعی ندارم.
رییس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد: اما اگر ایران خودرویی‌ها نامه‌ای به این سازمان ارسال کرده باشند، پاسخ آن را دریافت می‌کنند.
اظهار بی اطلاعی از نامه ایران خودرو توسط اسلام پناه در شرایطی است که ثبت نام کنندگان برای این محصول پُرطرفدار ایران خودرو به شدت پیگیر شرایط تحویل خودروی مورد نظر خود هستند، اما پاسخ سر راست و مستقیمی دریافت نمی‌کنند.
رییس سازمان ملی استاندارد پیش از این اعلام کرده بود که تولید پژو پارس به شرط پاسخ مراجع تست بین المللی ایمنی و کیفیت ادامه پیدا می‌کند.
آن طور که اسلام پناه خبر داده بود پاسخ استعلام‌های ایمنی و کیفیت از مراجع بین المللی انتهای فروردین ۱۴۰۳ مشخص می‌شود.
با توجه به اظهارات رییس سازمان ملی استاندارد به نظر می‌رسید ایران خودرویی‌ها می‌توانند حداقل تا پایان فروردین سال آینده نسبت به تولید این محصول پُرتقاضای خود اقدام کنند.
اما ایران خودرو با ارسال نامه‌ای به سازمان ملی استاندارد خواستار تعیین تکلیف وضعیت تولید پژو پارس شده بود.
ایران خودرویی‌ها در نامه خود با اشاره به اینکه مجوز تولید پژو پارس ابتدا تا نیمه اسفند امسال اعتبار داشته و در ادامه قرار بر تولید تا پایان سال جاری شده از سازمان ملی استاندارد کسب تکلیف کرده اند که آیا می‌توانند همچنان این محصول خود را تولید کنند یا خیر؟
آن طور که در نامه آبی‌های جاده مخصوص آمده است آن‌ها هنوز نامه یا مجوزی از سازمان ملی استاندارد برای تداوم تولید دریافت نکرده اند.
حال مشخص نیست برنامه تولید پژو پارس به کجا می‌رسد؟ نامه بازی میان ایران خودرو و سازمان ملی استاندارد از یک طرف و بی خبری اسلام پناه درباره نامه ایران خودرو از طرف دیگر سبب تشدید نگرانی متقاضیانی شده که در نوبت تحویل پژو پارس قرار دارند.
براساس اخبار منتشر شده، ایران خودرویی‌ها صفی حدود ۱۰۰ هزار نفری را برای واگذاری پژو پارس پیش روی خود می‌بینند و نمی‌دانند چه برنامه‌ریزی باید انجام دهند.
این مساله روی قیمت‌های بازاری پژو پارس نیز تاثیر منفی گذاشته و نمودار قیمت بازاری این خودروی پُرطرفدار را صعودی می‌کند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!