تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

پیش‌بینی شگفت‌انگیز بازار مسکن در سال ۱۴۰۳: سایه‌های تاریک روی بازار مسکن افکنده شد!

پیش‌بینی شگفت‌انگیز بازار مسکن در سال ۱۴۰۳: سایه‌های تاریک روی بازار مسکن افکنده شد!

تحلیل فایل‌های مشاوران ملکی در تهران نشان داده که تعداد فایل‌های با قیمت‌های زیر متوسط منطقه (سبز) و متوسط منطقه (مشکی) بیشتر از تعداد فایل‌های بالاتر از متوسط منطقه (قرمز) است. این نشان می‌دهد که خریداران در بازار مسکن تهران به دنبال معامله با قیمت‌های مناسب تر هستند. اما با وجود این، وجود خریدارانی که به قیمت‌های پیشنهادی خود عقب‌نشینی نمی‌کنند نشان از وجود بازار فعال‌تری در مناطقی از تهران می‌دهد.

به تازگی، فعالیت‌های معاملاتی در برخی مناطق تهران کاهش یافته است، اما وجود خریداران و فروشندگان در مناطق مختلف تهران نشان از ادامه فعالیت در بازار مسکن دارد. متخصصان معتقدند که تا پایان سال جاری و به فروردین سال آینده، بازار مسکن همچنان به حالت رکود ادامه خواهد داد.

در این روند نوسانات اخیر قیمت دلار، به وضوح تأثیر گذار بوده و باعث ایجاد نگرانی در میان خریداران و فروشندگان شده است. انتظار می‌رود که نوسانات بیشتری در بازار مسکن به وقوع بیافتد.

با توجه به جدول موجود، می‌توان دید که قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران تفاوت‌های قابل توجهی دارد و برخی مناطق همچنان از قیمت‌های بالا برخوردار هستند.


بررسی فایل‌های مشاوران ملکی در تهران نشان می‌دهد که تعداد فایل‌های سبز (زیر قیمت متوسط منطقه) و تعداد فایل‌های مشکی (در محدوده میانگین قیمت منطقه) نسبت به تعداد فایل‌های قرمز (بالاتر از قیمت متوسط منطقه) بیشتر است.
به گزارش اکوایران، بررسی فایل‌های مشاوران ملکی در تهران نشان می‌دهد که تعداد فایل‌های سبز (زیر قیمت متوسط منطقه) و تعداد فایل‌های مشکی (در محدوده میانگین قیمت منطقه) نسبت به تعداد فایل‌های قرمز (بالاتر از قیمت متوسط منطقه) بیشتر است، اما این تایید‌کننده عقب نشینی خریداران از قیمت پیشنهادی خود در تمام مناطق تهران نیست.
یک واسطه‌گر ملکی در منطقه ۵ پایتخت در این رابطه می‌گوید که تعداد فایل‌های فروش کاهش یافته است؛ خریدار ملک در بازار وجود دارد هرچند بسیار کم و واسطه‌گر ملکی دیگر در منطقه ۱۰ می‌گوید، خریدار و فروشنده هر دو در بازار مسکن این منطقه وجود دارد.
برخی از مشاوران ملکی انتظار دارند تا پایان سال جاری و در فروردین سال آینده نیز بازار همچنان راکد بماند؛ بنا به اظهارات آن‌ها نوسانات اخیر دلار منجر به ایجاد جو روانی در میان خریداران و فروشندگان شده و در انتظار نوسانات دیگر هستند.
واحدی ۱۰۲ متری و ۲۰ سال ساخت در محله پیروزی، ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و واحدی دیگر در نیروی هوایی با ۷۹ مترمربع زیربنا و ۲۰ سال عمربنا، ۳ میلیارد و ۹۶۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.
در سبلان شمالی، آپارتمانی ۵۰ متری و ۸ سال ساخت، ۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان و در بلوار فردوس، آپارتمانی ۱۰۶ متری و ۶ سال ساخت، ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.
شما در جدول زیر می‌توانید قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران را مشاهده کنید: 

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!