تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

چالش‌هایی که زنان قوی با برخورد می‌کنند، اما از شرمندگی فاصله می‌گیرند

چالش‌هایی که زنان قوی با برخورد می‌کنند، اما از شرمندگی فاصله می‌گیرند

روزیاتو یکی از جنبه های مهم زندگی است که بسیاری از زنان قوی آن را به خوبی توانسته اند تحکیم کنند. این زنان از خود اعتماد به نفس نشان می دهند و تمام تلاش خود را می کنند تا اولویت دادن به خودشان را در زندگی رعایت کنند.

یکی از ویژگی های برجسته زنان قوی توانایی آن‌ها در نه گفتن است. آن‌ها از این روش برای حفظ اعتبار شخصی خود بهره می‌گیرند و هرگز از تصمیم خود پشیمان نمی‌شوند. همچنین، آن‌ها توانایی انتخاب مسیرهای بلندپروازانه در زندگی و شغل خود را دارند و از انجام این اقدامات احساس خجالت نمی‌کنند.

زنان قوی همواره به اهمیت دیدن نیازهای خود از جمله استراحت صادقانه و ارزش‌گذاری به خود اندیشه می‌کنند. آن‌ها در روابط خود، حد و مرزهای مشخصی تعیین می‌کنند و از روابط سمی و ناسالم فاصله می‌گیرند.

بنابراین، زنان قوی توانسته اند رویای روزیاتو خود را با اعتماد به نفس و صداقت خود به واقعیت تبدیل کنند. آن‌ها از احساس شرمندگی برای احترام به خودشان چشم پوشی می‌کنند و از فرصت‌هایی که به آن‌ها نیازمندی دارند، با افتخار بهره می‌برند.

روزیاتو نوشت: زنان قوی از خود اعتماد به نفس نشان می دهند. آن ها خودشان برای خود تصمیم می گیرند و پای تصمیم خود هم می مانند. به علاوه، آن ها با تاب آوری روانی بالایشان شناخته می شوند.اما یک چیز بخصوص در این زنان هست: اینکه آن ها هرگز از اولویت دادن به خودشان احساس شرمندگی نمی کنند.در ادامه از کارهایی خواهیم گفت که زنان قوی هرگز از انجام آن ها احساس شرمندگی نمی کنند.۱- نه گفتنیک ویژگی که زنان قوی را از بقیه متمایز می کند توانایی آن ها در نه گفتن و ماندن پای آن است.آن ها از نه گفتن احساس شرمندگی نمی کنند چون با نپذیرفتن چیزهایی که تمایلی به آن ها ندارند، با خودشان صادق می مانند؛ چه پروژه ای کاری باشد، چه یک دعوت و چه یک مسئولیت که با ارزش های آن ها همخوانی نداشته باشد.۲- دنبال کردن بلند پروازی های خودچه راه انداختن کسب و کار خود باشد و چه طی کردن پله های ترقی در شغل خود، زنان قوی هرگز از رفتن به دنبال بلند پروازی هایشان احساس شرمندگی نمی کنند.آن ها هرگز اجازه نمی دهند جامعه، خانواده یا شریک زندگی شان به آن ها دیکته کند که چه کاری را می توانند انجام دهند و چه کاری را نه.۳- اولویت دادن به خودزنان اغلب نیازهای دیگران را در اولویت قرار می دهند و حتی زمانی که اولویت را به نیاز خود می دهند هم به خاطر آن احساس گناه می کنند.اما این تقصیر آن ها نیست. بسیاری از زن ها با طرز فکر بزرگ شده اند که باید «مراقب و دلسوز» خانواده باشند. به آن ها یاد داده نشده که لیوان خود را قبل از لیوان دیگران پُر کنند.اما زنان قوی برای غلبه بر این احساس گناه تلاش می کنند.آن ها از خود مراقبت می کنند، هر زمان که نیاز داشته باشند به خود استراحت می دهند و برای نیازهای خود ارزش و احترام قائل هستند. این بدان معنی نیست که آن ها اهمیتی به دیگران نمی دهند، بلکه آن ها از غافل شدن از خود به خاطر دیگران پرهیز می کنند.۴- رک و صادق بودنزنان قوی، قاطع، جسور و به طرز بی رحمانه ای صادق اند.آن ها از صحبت درباره ی موضوع اصلی طفره نمی روند، هنگام صحبت من و من نمی کنند یا از گفتن منظور واقعی خود پرهیز نمی کنند.آن ها سر اصل مطلب می روند و بابت آن هم احساس شرمندگی نمی کنند. اگر کسی قدرت رویارویی با حقیقت را نداشته باشد، این فقط مشکل او است.۵- تمام کردن روابط سمیمنظور صرفاً روابط عاطفی نیست. زنان قوی دوستان بد، اعضای سمی خانواده و شریک زندگی بدرفتار یا کنترل گر خود را کنار می گذارند.و این کار را هم با افتخار انجام می دهند. آن ها اجازه نمی دهند احساس شرمندگی و گناه، روی احساسات شان تأثیر بگذارد، چون همانطور که قبلاً گفته شد این زنان خود را در اولویت قرار می دهند. به عبارت دیگر، زنان قوی برای خود احترام قائل هستند.آن ها سنگدل نیستند؛ حد و مرزهایی را در روابط خود تعیین می کنند و به دیگران فرصت می دهند.تنها زمانی که کسی که به آن ها بی احترامی کند او را ترک می کنند و دیگر هرگز پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند.راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!