تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

کاناپه فوق‌العاده جذاب برای مواقع ضروری! (تصاویر)

کاناپه فوق‌العاده جذاب برای مواقع ضروری! (تصاویر)

طراحی کاناپۀ سعادت توسط شاخۀ طراحی آژانس تبلیغاتی Mother به منظور جلب توجه به مسائل محیط زیست و بحران‌های زیست محیطی انجام شده است. این کاناپه به طور کلی یک قطعۀ مبلمان مفهومی است که ایدۀ زندگی در قایق نجات را به بیننده منتقل می‌کند. توجه به جزئیات مانند پارو و موشک‌های منوّر این کاناپه اشاره‌ای به خطرات پیش‌روی محیط زیست دارد.

این کاناپه به راحتی قابل تبدیل به قطعات شناور در مواقع اضطراری است، با این حال ظاهر زیبا و کاربردی آن را به یک قطعۀ مبلمان شیک و منحصر به فرد تبدیل کرده است. از امکانات مبلمان، یک میز عسلی نیز قابل تبدیل به یک چمدان است که لوازم مورد نیاز را در خود جای می‌دهد.

هدف اصلی این طراحی توجه به تفاوت‌های نگرش افراد مختلف نسبت به بحران‌های زیست محیطی است. کاناپۀ سعادت یک ابزار کاربردی با قابلیت‌هایی مانند ابزار سنجش عمق آب و منوّر‌های اضطراری است که می‌تواند در شرایط بحرانی مفید باشد و امکان استراحت در مواقع ضروری را فراهم کند. این طراحی نه تنها توانایی حل مشکلات در شرایط اضطراری را دارد بلکه یک پوشش مبل ضد آب دارد و حتی میز عسلی آن نیز بر روی آب شناور می‌ماند. با توجه به اهداف اجتماعی شرکت Mother، قرار است کاناپۀ سعادت به فروش برسد و از آن‌ها برای کمک به آژانس پناهندگان ایالات متحده نیز استفاده شود.

شاخۀ طراحی آژانس تبلیغاتی Mother اخیرا در جریان برگزاری «هفتۀ طراحی نیویورک» از یک کاناپۀ شناور رونمایی کرده است که دارای پارو و موشک‌های منوّر برای استفاده در مواقع اضطراری است! این کاناپه در واقع کنایه‌ای به تغییرات روزافزون آب و هوایی و اشاره‌ای به خطرات پیش‌روی محیط زیست است.
به گزارش فرادید، این وسیلۀ جالب که طراحانش نام «کاناپۀ سعادت» (The Bliss Sofa) را روی آن گذاشته‌اند، یک قطعه مبلمان مفهومی است که ایدۀ زندگی در قایق نجات را به بیننده منتقل می‌کند. رنگ این کاناپه نیز یادآور جلیقه‌های نجات است.

(پارو‌هایی که پشت کاناپه قرار گرفته‌اند)
از آنجایی که کوسن‌های این کاناپه به بدنۀ آن متصل نیستند، این امکان وجود دارد که آن‌ها خیلی سریع به قطعاتی شناور تبدیل شوند؛ امکانی که در جریان یک سیلاب ناگهانی می‌تواند مفید واقع شود! میز عسلی این کاناپه هم می‌تواند از وسط باز شود و تبدیل به چمدانی شود که لوازم مورد نیاز را در خودش بگنجاند.

(منوّرها درون دسته‌های مبل جاسازی شده‌اند)
یکی از اهداف طراحی این کاناپۀ منحصر به فرد این است که توجه عمومی را به تفاوت میان اقشار مختلف مردم در واکنش به بحران‌های زیست‌محیطی نشان بدهد. پل مالمسترام بنیانگذار شرکت مادِر می‌گوید: «واقعیت این است که اگر بحرانی مثل سیلاب در اثر بالا آمدن سطح دریا‌ها اتفاق بیافتد، کسانی که ابزار‌های لازم برای مقابله با بحران را داشته باشند خیلی کمتر دچار آسیب می‌شوند؛ بنابراین این مبل مخصوص آدم‌هایی است که می‌خواهند در موقع بالا آمدن آب راحت لم بدهند و استراحت کنند!».

(تبدیل میز عسلی به چمدان)
کاناپۀ «سعادت» یک ابزار واقعا کاربردی است که مجهز به ابزار سنجش عمق آب، منوّرهای اضطراری جاسازی شده درون دسته‌ها و حتی یک پارو است که در پشت کاناپه جاسازی شده است. پوشش مبل هم از جنس پارچۀ ضد آب است. در ضمن میز عسلی این کاناپه هم مانند خود آن بر روی آب شناور می‌ماند.
شرکت مادِر قصد دارد این کاناپه را برای فروش تولید کند و البته قرار است تعدادی از آن‌ها را هم به آژانس پناهندگان ایالات متحده اهدا کند.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!