تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

چه پیش‌بینی‌هایی برای بازار مسکن در سال ۱۴۰۳ داریم؟ آیا خرید یک خانه در این زمان مناسب است؟

چه پیش‌بینی‌هایی برای بازار مسکن در سال ۱۴۰۳ داریم؟ آیا خرید یک خانه در این زمان مناسب است؟

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن، ایرج رهبر، درباره ورود چینی‌ها به بازار مسکن و تأثیر آن بر قیمت مسکن صحبت کرده است. او بیان کرد که در حال حاضر بازار مسکن در وضعیت رکود و توقف معاملات قرار دارد. ایرج رهبر تصریح کرد که اگرچه خرید و فروش ممکن است در سال جاری از رکود خارج شود، اما این موضوع تأثیر زیادی بر کاهش قیمت‌ها ندارد. او به این دلیل اشاره کرد که تولید مسکن در کشور به حدی است که نیاز بازار پوشش داده شود و ورود چینی‌ها به بازار نمی‌تواند تأثیر زیادی بر بازار مسکن داشته باشد.

به گفته ایرج رهبر، تا زمانی که تولید مسکن در کشور به حداکثر برسد و کمبود مسکن رفع شود، تغییرات قابل توجهی در بازار مسکن انتظار نداشته باشیم. او همچنین افزود که فاصله بین عرضه و تقاضا برای مسکن هنوز زیاد است و به همین دلیل، احتمال کاهش چشمگیری در قیمت‌ها وجود ندارد.


رییس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن درباره ورود چینی‌هابه بازار مسکن گفت: به نظر من تغییری در بازار مسکن حاصل نمی‌شود، چون تولید آن‌چنانی نخواهند داشت و در حدی است که الان انبوه‌سازان ما می‌سازند.
به گزارش خبرآنلاین، ایرج رهبر، رییس کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن درباره وضعیت بازار مسکن در سال ۱۴۰۳ گفت: بازار مسکن در حال حاضر در حالت رکود است و خیلی خرید و فروش و معامله انجام نمی‌شود.
وی افزود: البته ممکن است که امسال خرید و فروش تا حدی از رکود خارج شود که در این حالت، این احتمال وجود دارد که یک مقداری افزایش قیمت داشته باشیم.
رییس کانون سراسری انبوه‌سازان با اشاره به خبر ورود چینی‌ها به بازار مسکن از اردیبهشت‌ماه امسال و اثر آن روی قیمت مسکن نیز تصریح کرد: درباره چینی‌ها در حدود ۲ سال هست که صحبت می‌کنند، ولی هنوز عملیاتی نشده است.
رهبر متذکر شد: به نظر من تغییری در بازار مسکن حاصل نمی‌شود، چون تولید آن‌چنانی نخواهند داشت و در حدی است که الان انبوه‌سازان ما می‌سازند.
وی تاکید کرد: به اعتقاد من این اتفاق در کاهش قیمت مسکن اثری ندارد، چون ما کمبود مسکن خیلی زیاد داریم و فاصله عرضه و تقاضا زیاد است.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!