تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

رازهایی که باید بدانید: عادت‌های روزمره که بهتر است از آنها دوری کنید

رازهایی که باید بدانید: عادت‌های روزمره که بهتر است از آنها دوری کنید

بدن ما یک ماشین شگفت انگیز است که هر روز برای انجام کارهای مختلف به آن وابسته هستیم. اما بعضی عادت های روزانه ما ممکن است تأثیرات منفی بر سلامت ما داشته باشند. یکی از این عادت ها خوابیدن به پهلوی راست است که ممکن است بر عملکرد دستگاه گوارش ما تأثیر بگذارد، به ویژه برای افرادی که با مشکلات سوزش معده روبه رو هستند. خوابیدن به پهلوی چپ باعث کنترل بهتر رفلاکس اسید معده می شود.

استفاده از دستمال های آنتی باکتریال برای پاک کردن دست ها قبل یا بعد از غذا توصیه نمی شود، زیرا این دستمال ها ممکن است مواد را بر روی پوست به جا بگذارند و باکتری ها را کاملا از بین نبرند. از جایگزین کردن دست شستن با آب و صابون توصیه می شود.

همچنین، قرار دادن تلفن همراه در جیب جلویی شلوار ممکن است بر کیفیت اسپرم مردان تأثیر بگذارد. همچنین نوشیدن قهوه در زمانی که بدن کورتیزول بالایی تولید می کند ممکن است سطح هورمون اضطراب را افزایش دهد. بهتر است قهوه را بین ۱۰ صبح تا ظهر و بین ۲ تا ۵ بعد از ظهر مصرف کنید. همچنین، مسواک زدن بلافاصله بعد از خوردن غذا، می تواند به مینای دندان ها صدمه بزند، بنابراین باید برای مسواک زدن حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید یا آب بنوشید.

روزیاتو نوشت: بدن ما ماشینی حیرت انگیز است که ما هر روز به آن اتکا می کنیم. با این حال، گاهی ندانسته کارهایی انجام می دهیم که تأثیر منفی ای بر سلامت ما دارند. در ادامه با این عادت های اشتباه آشنا خواهیم شد.

۱- خوابیدن به پهلوی راست

بسیاری از ما دوست داریم به پهلو بخوابیم. با این حال، هر دو طرف بدن ما یکسان نیستند. خوابیدن به پهلوی راست عملکرد دستگاه گوارش را مختل می کند، به ویژه برای آن هایی که با مشکل سوزش معده درگیر هستند.

از آنجایی که معده در سمت چپ بدن قرار دارد، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می شود اتصال ماهیچه ای میان معده و مری را راحت تر می کند، امری که به کنترل رفلاکس اسید معده کمک می کند.

۲- پاک کردن دست ها با دستمال های آنتی باکتریال قبل یا بعد از غذا

استفاده از دستمال های آنتی باکتریال در حال افزایش است. با این حال، توصیه می شود به جای آن، دست ها را به مدت یک دقیقه با آب و صابون بشویید.

دلیلش این است که دستمال های آنتی باکتریال موادی را روی پوست باقی می گذارند و به علاوه، همه ی میکروب ها و باکتری ها را از بین نمی برند. همچنین الکل درون این دستمال ها می تواند پوست را خشک و تحریک کند.

۳- گذاشتن تلفن همراه درون جیب شلوار

بیشتر ما تلفن همراه مان را دائماً پیش خود داریم. با این حال، نگه داشتن تلفن همراه در جیب های جلویی شلوار می تواند قدرت باروری را تحت تأثیر قرار دهد.

پژوهش ها نشان داده گذاشتن تلفن همراه در جیب جلویی شلوار می تواند در مردان باعث افت کیفیت و کمیت اسپرم ها شود.

۴- نوشیدن قهوه در ابتدای صبح

بسیاری از ما صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنیم. با این حال، صبح زود زمان مناسبی برای نوشیدن قهوه نیست، چون بدن ما در آن زمان از روز کورتیزول بالایی تولید می کند. مصرف قهوه در زمانی که بدن کورتیزول بالایی تولید می کند می تواند سطح هورمون اضطراب را افزایش دهد، امری که به مرور مشکلات دیگری برای سلامت ایجاد خواهد کرد.

از آنجایی که سطح کورتیزول در بدن ۳ بار در روز بالا می رود، کافئین باید بین ۱۰ صبح تا ظهر و بین ۲ ظهر تا ۵ بعد از ظهر مصرف شود.

۵- مسواک زدن بعد از غذا

مسواک زدن بعد از خوردن غذاهای اسیدی می تواند به مینای دندان ها صدمه بزند. به همین دلیل بعد از خوردن غذا، برای مسواک زدن باید دست کم ۳۰ دقیقه صبر کنید یا یه لیوان آب بنوشید.

راضیه میرزاحیدری

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!