تک فان -مجله خبری و سرگرمی‌

فرارو | خودروهایی که قیمتشان افزایش می‌یابد

قیمت‌های خودروهای ایران‌خودرو اخیراً مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که قیمت‌های محصولات این خودروساز در مقایسه با گذشته افزایش یافته است. عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در این زمینه تاکید کرده که اقتصاد باید به سمت بازار حرکت کند و هیچ رانت و انحصاری در آن وجود ندارد. افزایش قیمت محصولات، در صورت عدم انجام آن، ممکن است منجر به تولید لطمه شود و بازار نیز صدمه ببیند. وی بیان کرده است که قیمت‌گذاری محصولات ایران‌خودرو تابع قوانین و قواعدی است که شورای رقابت تعیین می‌کند و این خودروساز نیز به آن پایبند است. مطابق با گزارش‌ها، قیمت‌های محصولات ایران‌خودرو در مقایسه با فهرست‌های گذشته افزایش داشته است، در حالی که ارز در بازار داخلی در حال نزول است. این امر نشان‌دهنده وجود یک سیاق منفی برای افزایش قیمت‌ها است که نشان‌دهنده مشکلات فراوان در اقتصاد کشور است.

به تازگی جدولی با عنوان قیمت‌های خودرو‌های ایران‌خودرو منتشر شده است که در آن تولیدات این خودروساز با نرخ‌های بالاتری نسبت به گذشته قیمت‌گذاری شده است.

به گزارش فارس، عباس علی‌آبادی در پاسخ به این سوال که آیا خودروسازان به تازگی مجوز افزایش قیمت مجدد دریافت کرده‌اند؟ اظهار داشت: اگر از من بپرسید باید بگویم که ما باید به سمت اقتصاد بازار حرکت کنیم، در اقتصاد بازار دیگر هیچ رانت و انحصاری وجود ندارد. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: اگر این کار را نکنیم تولید جاذبه نخواهد داشت و تولیدکننده را اجبار می‌کنیم که به قیمت تمام‌شده کالای تولیدی را بفروشد. این موضوع می‌تواند به تولید لطمه بزند و اگر به تولید لطمه وارد شود، زیان بزرگتری در قیمت بازار خواهیم داشت و از آن طرف ممکن است به بازار صدمه جدی‌تری وارد شود.

وی بیان داشت: در حال حاضر نظام قیمت‌گذاری خودرو و کالا‌هایی که تابع قیمت‌گذاری است براساس قوانین و قواعدی است که شورای رقابت تعیین می‌کند و ما نیز تابع آن هستیم.

وزیر صمت در پاسخ به این گفته که فهرستی از قیمت محصولات ایران‌خودرو ویژه خرداد منتشر شده که نسبت به آخرین فهرست اعلامی این خودروساز در تیرماه سال گذشته افزایش زیادی داشته است و آیا این خودروساز اجازه افزایش قیمت داشته است؟ گفت: در رابطه با این موضوع خبری ندارم و باید بررسی کنم؛ بنابراین گزارش به تازگی جدولی با عنوان قیمت‌های خودرو‌های ایران‌خودرو منتشر شده است که در آن تولیدات این خودروساز با نرخ‌های بالاتری نسبت به گذشته قیمت‌گذاری شده است در حالی که از اواخر سال گذشته شاهد روند نزولی قیمت ارز در داخل کشور هستیم.

برچسب ها

مطالب مشابه را ببینید!